Reede, mai 13, 2016
 

Noored läbisid veeohutuskoolituse

Helja Kaptein
Veekogudel varitsevate ohtude ennetamiseks said Hiiumaa koolide 7. klasside õpilased päästjatelt väärt teadmisi.
Enne suve on kasulik korrata veekogude ääres ja merel liikumise ohutusalaseid teadmisi. Kõik Hiiumaa 7. klasside õpilased läbisid aprillis koolituse, kus poolteist tundi kuulati selgitusi ja kontrolliti teadmisi ning samapalju aega korrati õpitut basseinis.
Koolituse eesmärk oli tõsta noorte teadlikkust ohtudest, mis veekogudel varitsevad ja selgitada, kuidas neid vältida.
Projekti juht noorsoopolitseinik Kädu Aasma ütles, et koolis veeohutusest juttu ei tehta ega õpetata ka seda, kuidas hättasattunuid aidata. Seepärast on oluline, et noored teaksid ohtusid ja oskaksid ka ise ennast aidata, aga ka seda, et nad teisi aitama rutates enda elu ohtu ei seaks.
Koolitust läbi viia aidanud politseinik Moonika Raudsepp rääkis, et esialgu ütlevad noored, et ah, see kõik on nii lihtne ja kerge ja juba teada. Kui aga laste teadmisi kontrollida, siis igale küsimusele ludinal vastuseid ei tule. “Kuigi algteadmised on noortel olemas, siis üsna õhinaga kuulati ja tekkis ka küsimusi,” kinnitas Raudsepp.
Päästevesti vees selga ei saa
Ka oskasid kõik seitsmendikud ujuda, aga basseinis harjutusi tehes tekkis ikkagi üllatusmomente. “Kui proovid vees päästevesti selga panna, saad aru, et see on suhteliselt võimatu,” rääkis Raudsepp. “Alles seda harjutust tehes said lapsed aru, miks on mõistlik panna päästevest selga enne mereleminekut,” lisas ta ning avaldas lootust, et ehk teadlikuks saanud lapsed tuletavad nüüd ka vanematele meelde veeohutuse põhitõdesid.
Ka kuival maal päästevesti selgapanemine pole nii lihtne, kui võiks arvata. “Proovi kätt vahele panna,” kontrollis päästevesti õiget selgapanekut Kädu Aasma.
Käina kooli noormees Heinrich Vannas rääkis, et veeohutusest jäigi talle meelde, et päästevest peab juba paadis seljas olema. Veel meenutas ta räägitust, et enne ujuma minekut peab kontrollima, milline on vesi – kas see on läbipaistev, soe või külm ja kas põhi läheb kohe sügavaks või kas on põhjas ka suuri kive. “Kordamist läheb vaja, sest vahel võib mõni asi meelest minna,” nõustus ta.
Vannase klassivend Rasmus Juhe rääkis, et suvel käib ta merel sõitmas küll, aga siiani pole päästevesti selga pannud. “Nüüd tean, et seda on tarvis teha,” ütles ta.
Veeohutuskoolituse projekti kirjutasid Hiiumaa lastekaitse ühingu liikmed ja ellu viisid politsei- ja piirivalveameti Kärdla politseijaoskonna ametnikud koostöös Käina päästekomando pealiku ja päästjatega. Rahastas kogukondliku turvalisuse 2015. a väikeprojektide toetus-
programm.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411