Reede, mai 13, 2016
 

Muusikaõpetaja ja pianist Olesja Voronjuk

Helja Kaptein
Haapsalust pärit Olesja Voronjuk tuli eelmisel aastal Hiiu saarele muusikaõpetajaks. Rõõm oli suur, sest aastaid on nii Kärdla kui Käina muusikakool tundnud puudust klaveriõpetajatest – ikka oli õppida soovijaid rohkem kui õpetajatel tunde pakkuda.
Nüüd on saarel noor ja haritud õpetaja, kelle põhieriala interpreet, lisaeriala klaveriõpetaja ning lisaks ka aukartustäratav varasem kogemus laste õpetamisel.
Mis Teid Hiiumaale meelitas?
Olesja Voronjuk: Hiiumaale meelitas mind selle saare võrratu loodus, eelkõige meri. Kaks aastat tagasi käisin siin koos oma õpilasega Tobiase klaverikonkursil ja sellest reisist jäi niivõrd hea mulje, et kui kuulsin, et Hiiumaale otsitakse klaveriõpetajat, polnud pikka mõtlemist ja siin ma olengi.
Mis oli siia tulles kõige meeldivam kogemus?
Usaldus. Siin inimesed tõesti usaldavad üksteist ja väga palju ehitubki sellele usaldusele. Algul oli raske sellega harjuda, tundus kuidagi ebareaalne.
Ja ei saa ka mainimata jätta, et ka sügisesel ja talvisel ajal on Hiiumaal väga palju põnevaid üritusi ja sündmusi igale maitsele. See oli samuti positiivseks üllatuseks.
Milliseid raskusi kohtasite?
Ausalt öeldes, mul läks nii hästi, et tõelisi raskusi polegi kohanud. Mõned harjumatud asjaolud kaasnesid muidugi kolimisega, nagu näiteks kui soovid kaugemale minna, pead arvestama praamiliiklusega ja kui ilmad on kehvad ja praam ei sõida, siis praam ei sõida. Raskusi oli algul ka hiidlaste mõistmisega, niivõrd omamoodi inimesed – kinnised, rahulikud, väga õiglased ja alati abivalmid on nad. Ebatavaline on ka kohalik huumor, kuid õnneks see hakkas ruttu külge.
Millisele inimesele/perele sobiks elukohaks Hiiu saar?
Kindlasti sobiks siia inimene, kes austaks kohalikku kultuuri, tavasid, kes hooliks sellest imekaunist loodusest ja oleks valmis panustama saare arengusse ja kogukonna püsimisse.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411