Teisipäev, mai 31, 2016
 

Muusikakool saatis teele 51. lennu

Kadi Kiiver
Laupäeva pärastlõunal andsid Rudolf Tobiase nimelises Kärdla muusikakoolis kontserdi huvikooli tänavused, järjekorras juba 51. lennu lõpetajad.
Sissejuhatuseks esitas Kärdla kammerkoor Raili Kaibaldi juhatamisel ühe lõpetaja, Mirjam Laanejõe muusikapala “Minu”. Järjepanu võis nautida kõigi viie lõpetaja etteasteid, millest kolm klaveripala, üks flöödimäng klaveri saatel ja üks laul.
Tänavused lõpetajad on klaveriõpetaja Ellen Takkini õpilased Maria Johanna Kaskor, Anett Kaev ja  Mirjam Laanejõe, flöödiõpetaja Siim Liigi õpilane Kerli Kivisikk ning kooriklassi õpetaja Kristiina Harjaku õpilane Teele Kanarbik.
“Muusika on üks isevärki keel, mille mõistmiseks on inimestele antud erinevaid ande. Tänaste lõpetajate puhul kuulsime selle keele sõnu, lauseid ja parimatel hetkedel ka muusikat ennast. Aitäh teile kõigile just nende hetkede eest,” rääkis kooli direktor Arvo Haasma.
Veel sai kuulda kahe õpilase esitusi, kel on muusikakooli lõputunnistus varasemast taskus, ent kes jätkasid koolis enese täiendamist muusika vallas tänavuse gümnaasiumilõpetamiseni. Need muusikud on Gertrud Kannel (klaver) ja Hannela Lüsi (tšello).
“Loodan, et muusikal on ka edaspidi teie elus auväärne koht, kas siis ise musitseerides, teisi kuulates või mingil muul moel. Ehk saite siit majast kaasa midagi, mis aitab teil tulevikus teha vahet kasvõi heal ja halval muusikal. Soovin teile avalat südant ja teravat kõrva,” kõneles koolijuht.
Hiiu vallavalitsuse esindaja Margit Kagadze soovis lõpetajatele, et neil pillimäng ei ununeks, muusika püsiks südames ja kool ei jääks võõraks. “Uskuge, et see, et te oskate pilli mängida või väga hästi laulda, on teie privileeg, kandke seda uhkusega,” lausus ta.
Direktor Arvo Haasma avaldas kiitust ka sel õppeaastal heade tulemustega silma paistnud õpilastele Karoliine Elisabeth Kuli, Carmen-Cassandra Kärtner, Mia-Marie Malk, Elise Lota Välba, Simona Rätsep, Laura Voogla, Saamuel Kask, Berit Tikenberg, Mia-Marleen
Tõnis, Teneliis Vahtras, Lotta Vals, Meribel Piil, Mariette Kaunimäe, Agnes Katariina Selirand ja Helen Maiman.
Muusikakooli õppeperiood kestab seitse aastat, millest neli nooremas ja kolm vanemas astmes. Soovil saab õpiaega pikendada eelkooliga või jätkates õpinguid kas põhikooli või gümnaasiumi lõpuni.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411