Teisipäev, mai 3, 2016
 

Merepäästjaid saarel jagub

Harda Roosna | Hiiu Leht
Vabatahtlikud merepäästjad ei pea uusi päästjaid tikutulega otsima – juba tullakse meelsasti koolitustele. See annab lootust, et peagi suudetakse tagada ka ööpäevaringne valve.
Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi liige Marek Rätsep ütles, et aprillikuisele merepäästjate algkoolitusele saadi 16liikmeline õpigrupp kiiresti kokku. Osa inimesi kutsuti koolitusele, aga paljud leidsid selle ise üles.
“Huvilisi leida polnud üldse keeruline ja meil on väga hea meel selle üle,” ütles Rätsep. “Kas see tähendab nüüd seda, et oleme ennast heast küljest näidanud, aga inimesed tunnevad mereasjanduse vastu huvi.”
Kõik, kes koolituse läbivad, võivad hakata ka vabatahtlikuks päästjaks. “Meil ei ole praegu nii palju vahendeid, et inimesi niiöelda umbes koolitada. Võib-olla kunagi see aeg tuleb, aga praegu valisime koolitatavad selle järgi, et need, kes saavad lõpuks ka tunnistuse, on nõus ka valves käima.”
Politseinik Moonika Raudsepp ütles, et huvi vabatahtliku merepäästja kutse vastu on tingitud mitmest asjaolust. Esiteks on ta kutseline kalur ja käib koos elukaaslasega paadiga pea iga nädal merel. Teiseks on ta merepäästega kokku puutunud ka oma kutsetöös ja miks mitte kaks asja ühitada. “Merepääste teemaga olen tõesti tuttav ja praktilist kogemust on juba ka, aga siia koolitusele tulin teadmisi ja oskusi täiendama,” selgitas Raudsepp.
Turvatöötaja ja kaitseliitlane Aadi Kaasik ütles, et otsustas vabatahtlikuks merepäästjaks hakata, kuna tal on paadikapteni paberid ja paatki olemas, nagu hiidlastel ikka. Kuigi Kaitseliidus on ta merepäästega kokku puutunud, otsustas ta nüüd ka koolitusele tulla. “Usun, et siin õpetatakse merepäästet rohkem sügavuti.”
Uusi merepäästjaid õpetas Mustvee vabatahtlike järvepäästjate seltsi juhatuse liige ja koolitaja Kaupo Kaasik 22.–24. aprillil. Mai lõpus tuleb veel üks kolmepäevane koolitus ja pärast seda saavad algkoolituse edukalt läbinud vabatahtliku merepäästja tunnistuse.
MTÜ-l Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts on praegu 12 algkoolituse läbinud liiget, pluss kolm liiget, kel läbitud kõrgema taseme koolitus. Kui kõik 16 uut liiget tunnistuse kätte saavad, kasvab seltsi liikmete arv, kel piisavalt oskusi, et valves olla, üle kolmekümne.
“Valves oleme praegu ka, aga nagu vabatahtlikega ikka, on muid kohustusi ka ja iga päev valves olla ei saa. Kuid mida pikem on pink, seda tõenäolisem, et me seda suudame,” ütles Rätsep, et sellise hulga päästjatega võiks ööpäevaringset valvet juba proovida.
Sellest aastast on seltsil kasutada töökorras päästekaater Wiima, mille Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad ostsid Jyväskylä merepäästjatelt.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411