Reede, mai 13, 2016
 

Maale elama, st Hiiumaale elama!

Sellise deviisi all läheb Hiiumaa delegatsioon messile “Maale elama!” juba kolmandat korda. Esimesel aastal saadi messilt 70 ja mullu 60 kontakti.
Loodame, et saare omavalitsused, kes peaksid olema väga huvitatud, et Hiiumaale tuleks väljastpoolt rohkem peresid elama, õppima ja töötama, hoiavad tulijaid hoolega.
Messil täidetud küsitlustest on selgunud, et Hiiumaale tõmbab inimesi eeskätt see, et tegemist on saarega – see eristab meid teistest maakondadest. Lisaks köidavad rahulik keskkond, looduskesksus ja sõbralikud hiidlased. Reeglina hinnatakse kõike seda, mida Hiiumaal elamise juures ka kohalikud ise väärtuslikuks peavad.
Kõige suurem takistus, mida saarele tullasoovijad märkisid, on sobiliku elukoha puudumine. Krunte ja maju pakutakse müügiks küll, aga need kas pole sobilikus asukohas, näiteks lastega pere ei soovi iga päev sõita kümneid kilomeetreid lasteaeda või kooli, või siis küsitakse pakutava eest liiga kallist hinda.
Hiiu Leht kutsub omavalitsusi ja kogukonda võimaluste piires saarele tulla soovijaid nõu ja jõuga aitama.
Huvitav oli, et valdavale osale tullasoovijaist ei olnud probleemiks, et töökohta kohe võtta pole – paljud on ise ettevõtjad, kes oleksid oma tööd ja tegemised siia kaasa toonud. Paaril juhul oli põhjuseks ka see, et soovitakse enne Hiiumaale kolimist kool lõpetada või et lastel saaks kool läbi. Mis siis ikka, ootame ära, ehkki häid koole on Hiiumaalgi.
Praeguse seisuga on kaks 2015. aastal
messil käinud ja Hiiu saarest kuulnud peret juba Hiiumaale kolinud. Loodame lisa!

13. mai 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411