Teisipäev, mai 24, 2016
 

Luidja kinnistute hinda peeti kõrgeks

Helja Kaptein
Esmaspäevaks, 16. maiks ei laekunud ühtki Hiiu vallale kuuluva Luidja endise seltsimaja ja selle juurde kuuluva kuuri ning nendealuste kinnistute ostusoovi, kuigi osta.ee keskkonnas kogus see ligi 11 000 vaatamist.

Hiiu Lehe andmetel pidasid õigusjärgsed omanikud, kellele jäeti maja omal ajal tagastamata põhjusel, et selles tegutseb aktiivne külaselts, hinda liiga kõrgeks.

Vallavolikogu tõstis maja müügihinda 40 000 eurolt 65 000 euroni jaanuaris. Hindamise viis läbi vallavalitsuse moodustatud komisjon, mille koosseisu kuulusid tollane vallamajanduse peaspetsialist Kristjan Ojasoo ja ehitusspetsialist Riho Tartu.
Jaanuarikuu istungil ütles volikogu eelarve- ja majanduskomisjoni liige Jaanus Berkmann, et mitteametlikult on ostuhuvi maja õigusjärgsel omanikul.
Hiiu vald pani maja samas keskkonnas ja sama hinnaga uuesti müüki. Pakkumiste uus tähtaeg on 20. juuni. Jaanus Berkmann ütles eileHiiu Lehele, et kaalutud on ka ühendust võtta õigusjärgsete omanikega ja kinnisvaramaakleritega, ehkki viimane tekitab lisakulusid.
Bussijaam omanikule tagasi
Otsustuskorras müüb vald Sadama 13 asuva bussijaama 33 000 euro eest hoone endisele omanikule OÜle Tiit Reisid. Otsuse tegi vallavolikogu 5. mai erakorralisel istungil. Hind määrati kahe turuväärtuse hinnangu, 27 000 eurot ja 44 000 eurot, keskmisena ja läbirääkimiste käigus ettevõtjaga.
Ettevõtte esindaja Tiit Randmaa ütles eile, et ost-müük on veel vormistamata ning ilmselt toimub tehing sel nädalal või järgmise nädala alguses.
Müügiotsusega koos kohustub ettevõtja kasutama kinnistut bussijaamana 25 aasta jooksul alates müügilepingu sõlmimisest.
Taotluse hoone tagasiostmiseks esitas Randmaa märtsis. Volikogule põhjendas ta, et uuesti hoone omanikuks saamine võimaldaks tal projektitoetuste toel arendada ühistranspordi koordineerimist nii Hiiu vallas kui Hiiumaal tervikuna.
Veel müüb Hiiu vald Kärdlas asuvat kahetoalist korterit hinnaga 14 000 eurot. Ka selle Heltermaa maantee 23 asuva korteri ostuks on aega hinnapakkumist teha 20. juunini.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411