Reede, mai 13, 2016

Lühirajalt kaks meistritiitlit

Hiiumaa orienteerujad Eliise Kesküla ja Toomas Mast tulid lühiraja Eesti meistriks. 12aastane Kesküla võitis sama tiitli kolmandat aastat järjest. Esikoht tuli N14 võistlusklassis ja 18 tüdruku konkurentsis. Tema võiduaeg kahekilomeetrisel ja seitsme kontrollpunktiga rajal oli 18,23. Lähim rivaal lõpetas pea pool minutit hiljem. Mullu valiti Kesküla Hiiumaa parimaks sportlaseks tüdrukute arvestuses.
Kogenud orienteeruja, 51aastane Toomas Mast tuli Eesti meistriks 21 võistlejaga M50 võistlusklassis, lõpetades ligi neljakilomeetrise ja 13 kontrollpunktiga raja ajaga 29,01, edestades lähimat konkurenti ligi poole minutiga. Autasustamispoodiumi kolmandale astmele jõudsid siinse klubi sportlastest Mati Mägi M35 ja Toivo Saue M65 klassis.
Tubli tulemuse tegid ka noororienteerujad Helena Maripuu ja Kustu Künnapas, kes olid mõlemad omas vanuseklassis 18 sportlase seas viiendal kohal. Kokku osales meistrivõistlustel Hiiumaa orienteerujate klubist (HOK) 9 nais- ja 11 meessportlast.
Orienteerumisklubisse Kape kuuluv hiidlanna Merike Vanjuk oli naiste põhiklassis viiekilomeetrisel 17 kontrollpunktiga lühirajal 28 naise seas kuues ajaga 38,50, kaotades võitjale ligi kahe ja poole minutiga. Päev hiljem saavutas ta Eesti meistrivõistluste hõbemedali teatejooksus.
Eesti meistrid lühirajal ja teates selgitati 7.–8. mail Võrumaal Vastseliina vallas Saarde külas Juudakunnus. HOKi esindaja Eda Tärk vahendas, et sealne võistlusmaastik ja kaart olid väga rasked ning nõudsid äärmiselt täpset orienteerumist.