Laupäev, mai 28, 2016
 

Leedulased peavad teenindama eesti keeles

Eesti suursaarte lennuliine hakkab teenindama Leedu ettevõte Transaviabaltika, mis vastavalt hanke tingimustele peab teenust osutama eesti keeles. Eelmise vedaja, ASi Avies ajal oli päris tavaline, et piloot suhtles ja edastas ohutusjuhised inglise keeles ehkki keeleseaduse § 17 sisaldab viidet, et kaupade ja teenuste tarbijal on õigus eestikeelsele teabele ja teenindamisele tarbijakaitseseaduse alusel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi osakonnajuhataja Taivo Linnamägi kinnitas, et Transaviabaltika töötajad edastavad operatiivinfot eesti keeles ning ka lennuki tehnilised lahendused võimaldavad reisijatega eesti keeles suhtlemist.
Tallinn–Kärdla lennuliini ühesuunapileti keskmiseks hinnaks koos käibemaksuga on 26,4 eurot.
Linnamägi ütles, et hind ei pruugi olla lõplik ja sellele võivad lisanduda teenustasud. Lõplik hind peaks selguma pärast Hiiu maavalitsuse ja Transaviabaltika läbirääkimisi, mis kavandatud esmaspäevaks.
Ajal, mil mandri ja saarte vahelist lennuliiklust opereeris nüüdseks lennuloa kaotanud Avies, maksis ühesuunaline sooduspilet Tallinn–Kärdla liinil 24,5 eurot koos käibemaksuga, vähem kui 48 tundi enne lendu ostetud soodustuseta pilet 27 eurot. Edasi-tagasi sooduspileti hind oli 44,5 eurot, soodustuseta 49 eurot.
Kaja Sõrmus Hiiu maavalitsusest teatas, et pakkuja on soostunud hankelepingu projektis toodud sooduspiletite klassidega, nagu seda tegi eelmine lepingupartner.
Riigieelarvest makstav ühistransporditoetus ühele reisile Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuliinil on 1520 eurot, Tallinn–Kuressaare–Tallinn lennuliinil 1980 eurot.
Reisidega loodetakse alustada juuni esimeses pooles. Mõlema liini reisid toimuvad sama lennukiga, enne lend Tallinnast Kärdlasse ja tagasi, siis Kuressaarde ja tagasi.
Põhilennukiks on Jetstream 3200, asenduslennukiks LET L-410 – mõlemat tüüpi õhusõidukiga on hiidlased-saarlased kokku puutunud. Linnamägi lisas, et teenuseperioodi alguses on ettevõttel lubatud osutada teenust lühiajaliselt, kuni põhilennuki ettevalmistuste lõpetamiseni, asenduslennukiga.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411