Reede, mai 13, 2016
 

Lauka kooli noored külastasid välisministeeriumi

erakogu
Eelmise aasta konverentsil “Lahe koolipäev 2015” Nokia kontserdimajas, kutsus välisminister Marina Kaljurand konverentsi “lavapoiste” ehk Robin Niidase ja Gregory-Martin Linderi kaudu Lauka kooli õpilasi välisministeeriumisse ekskursioonile.
Selleks, et reis teoks teha, kirjutasid noored märtsi lõpuks valmis projekti “Noortekogu promoreis” ja 4. mail viidi see ka ellu.
Päev riigikogus algas ekskursiooniga. Parlamendihoones, mis õpilastele väga meeldis, räägiti Toompea lossi ajaloost ja lühidalt ka Eesti iseseisvumise ajaloost.
Välisministeeriumis võttis meid vastu minister isiklikult, kes algul tutvustas enda sidemeid Hiiumaaga ja rääkis siis põhjalikumalt ministeeriumi tööst.
Peale seda tutvustas pressi- ja infoosakonna nõunik Jüri Trei ministeeriumi ajalugu. Trei suutis noored kuulama panna rääkides põnevaid jutte ja seiku eelmistest ministritest ning ministeeriumi ametnikest.
Külastuspäeva lõpetasid noored jalutuskäiguga Kadrioru pargis. Plaanitud oli, et riigikogu liige Lauri Luik räägiks noortele kohaliku omavalitsuse tööpõhimõtetest ja valijateadlikkusest, kuid kahjuks saime viimasel hetkel teada, et ta ei saa osaleda. Sellegipoolest ei jää see kohtumine ära, vaid tõenäoliselt tuleb Luik Lauka kooli noortega eelnimetatud teemadel rääkima sügisel.
Projekti üheks eesmärgiks oli saada Hiiumaa noortekogusse rohkem liikmeid Kõrgessaare piirkonnast, et noortekogu liikmete maakondlik jaotus oleks võrdsem. Lootsime eesmärgi  saavutada näidates, et olles noortekogus, saab igaüks samamoodi kirjutada ägedaid projekte, mis teevad noorte elu saarel huvitavaks. Olgu siis selleks mõni kinoõhtu, äge võistlus või antud juhul ekskursioon.
Lõpetuseks tänan ministri nõunikku Moonika Orast, kes oli väga suureks abiks ekskursioonide korraldamisel ja läbiviimisel.

Gregory-Martin
Linder
Lauka kooli vilistlane Kärdla ÜG 10. klassi õpilane

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411