Reede, mai 13, 2016
 

Lapsed tõid tagasi kodusaarele

Kersti Teär.
Liis Remmelg
Liis ja Alari Remmelg on mõlemad Hiiumaal sündinud ja kasvanud, gümnaasiumi lõpetamise järel viis haridustee mandrile. Tagasi kodusaarele tulemise soov oli kogu aeg alles, viimase tõuke otsuse tegemiseks andsid lapsed.
Mis teid Hiiumaale meelitas?
Liis: Hiiumaale ei olnudki vaja meelitada, siia kolimise otsustasid lapsed meie eest. Kuna järjest enam tekkis Hiiumaad külastades olukord, kus lapsed tulid saarelt lahkuvasse autosse vastu puigeldes ning röökides, hakkasime otsima võimalusi, kuidas päriseks Hiiumaale elama tulla.
Mis oli siia tulles kõige meeldivam kogemus?
Alari: Olime valmis selleks, et Hiiumaal läheb kohanemine raskelt ning tuleb ennast igal sammul tõestama hakata, et siinolijad meid omaks võtaksid. Tegelikkuses on meid aga väga soojalt vastu võetud, siin saarel on uskumatult sõbralikud ja vahvad inimesed.
Milliseid raskusi kohtasite?
Alari: Kõige keerukamaks kujunes saarele kolimise juures oma kodu leidmine. Meil olid juba mõlemal töökohad olemas ja tööle asumise kuupäevad kokku lepitud, lastele olime saanud lasteaeda kohad, aga oma kodu ei paistnud kuskilt. Meie kannapööre laabus aga õlitatult, detsembri viimasel päeval, veel Tallinnas olles ostsime endale saarele kodu, laadisime viimased kastid auto peale ning sõitsime Hiiumaale, kus kohe jaanuari alguses tööle asusime. Tagantjärele võib öelda, et kui astuda mööda õiget teed, tullakse lahendustega poolele teele vastu.
Liis: Lihtsalt ei läinud lasteaiakohtade saamisega.
Esialgu otsisime üksnes elukohajärgses vallas, kus oli lasteaeda suurem järjekord ning meile sobival ajal ei olnud võimalik üht meie lastest lasteaeda võtta. Koha saime mõlemale lapsele aga naabervalla lasteaeda, kus boonusena on tehtud põhjalik remont, mille tagajärjel käivad meie lapsed kõige vingemas lasteaias üldse.
Millisele inimesele/perele sobiks elukohaks Hiiu saar?
Alari ja Liis: Hiiumaa sobib ideaalselt noorele perele, meie lasteaedades on väikesed rühmad, koolides pisikesed klassid, mistõttu on lastega võimalik personaalselt tegeleda. Hiiumaa sobib hästi ka saarelt ära käinud ja kogemusi hankinud inimestele, kes peavad lugu ümbritsevast keskkonnast, kellele meeldib looduses viibida/sportida/matkata ning kes on natukenegi ettevõtluspisikuga nakatunud, et saarel oma asja omamoodi ajada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411