Reede, mai 6, 2016
 

Kutse Euroopa päevale

Hiiumaa noorsootöö keskus (NTK) tähistab esmaspäeval, 9. mail Euroopa päeva ning oma eelkäija, Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskuse HUPS üheksandat sünnipäeva.
Keskus on saatnud kutse Hiiumaa koolidele, et õpilased alates 7. klassist osaleksid Euroopa päeva tegemistes. Näiteks saab panna oma teadmised proovile Euroopa-teemalises viktoriinis. Valikvastustega küsimused on Hiiumaa noorsootöö keskus üles pannud internetikeskkonda. Juurdepääsuks edastatakse koolile kood, mille abil pääseb küsimustiku juurde.
Osalemiseks peavad koolid komplekteerima tiimid, millel on küsimustele vastamiseks kamba peale vaja üht internetiühendusega nutitelefoni. Tulemused võetakse päeva jooksul kokku ning neist antakse teada FB Hiiumaa NTK lehel.
Samas saab näha videovõistluse töid. Meeldimiste arvu järgi selgub kõige huvitavam video 13. maiks kell 15.
Parimatele on Hiiumaa NTK koostöös Europe Directiga ja Hiiumaa Rajaleidja keskusega välja pannud meened ja auhinnad.
Euroopa päeva tähistatakse ka Hiiu vallas noortemajades Kärdlas ja Kõrgessaares, aga ka Emmaste noortekeskuses. Igas neist moodustatakse üks või kaks kuueliikmelist tiimi. Koos lahendatakse ülesanne ja Skype’i konverentskõne kaudu tutvustatakse tulemust ka teistele osalejatele. Ülesande  täitmise eest saavad tiimid punkte ning parimatele on välja pandud Hiiumaa NTK meened.
Euroopa päev on pühendatud rahule Euroopas ja Euroopa ühtsusele, see on ühtlasi Euroopa Nõukogu asutamise aastapäev ning seda nimetatakse ka sallivuse, inimõiguste ja Euroopa integratsiooni päevaks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411