Teisipäev, mai 10, 2016
 

KKNP kolmas hooaeg algab

erakogu
Saabuval neljapäeval anname avapaugu Kassari Kultuurineljapäevade sarjale (KKNP).
Kohaliku ajalehe Kassarimaa esmailmumise 20. aastapäeva tähistame Kassari rahvamajas. Õhtul avame Orjaku külamajas Tartu kunstniku Külli Laidla foto-ja tekstiilinäituse “Mere lähedus”. Näitus avatud, algab kohe Marek Sadami ja Tõnu Laikre kontsert “Sadamalt Sadamale”. Kõik see on külalistele ja korraldajatele sarja avasündmuse puhul tasuta.
Tänavuse merekultuuriaasta puhul loodame kogu hooaja jooksul pakkuda huvilistele võimalust neljapäeviti Orjaku sadamast merele sõita. Kuna oma “Viljandi paadimeest”, kes reisijaid kogu aeg sadamas ootab, meil ei ole, on vaja merele-
mineku soovist ette teada anda. Merehuvilisi sõidutatakse Hiiu purjelaeva seltsi alustega, Orjaku kalapaatidega ja muudegi merealustega, millele Orjaku kodusadamaks.
Tõeliselt hea meel on, et selleks suveks muutub Kassari kinosaareks, kus suisa kolmes kohas, Orjaku külamajas, Kassari rahvamajas ja Kassari puhkekeskuse suvetelgis, saab suve jooksul filmielamusi nautida Hiiumaa Kino vahendusel.
Samuti jätkub koostöö Hiiu Folgiga ja algab koostöö Sõru Jazziga. Nii mõnigi üleriigiline suvetuur jõuab Hiiumaale seekord Kassari saare kaudu – saab kuulda Jäääärt, Liis Lemsalu, Ott Leplandi ja Juss Haasma kontsertetendust ja paljusid teisi.
KKNP läbiviimiseks panevad taaskord mõtted ja seljad kokku kaks vabaühendust, Orjaku külaselts ja Kassari haridusselts. Koos nendega pakuvad tegevusi kohalikud ettevõtjad ja kohalikud elanikud.
Maist septembrini saab kaasa lüüa huvitavates ettevõtmistes – tutvuda Kassari kabeli ja kabeliaiaga ning Kassari kiviveskiga, toimub matku, kontserte, teemaõhtuid. Neljapäeviti saab Vetsi Talli Trahteris kuulata leivategemise juttu ja Hiiu Õlle Kojas mängida õlle-
bingot. Lisaks oleme püüdnud koondada kõik Kassari saarel toimuvad suvesündmused ja teinud neist kalendri “Suvi Kassaris”, mida koos KKNP sündmustega saab vaadata veebilehel kassarimaa.ee ja suvepoole ka plakatitelt.
Sarja toetavad Käina vallavalitsus, kodanikuühiskonna sihtkapitali kohaliku omaalgatuse programm, kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp ja kohalikud ettevõtjad.
Kassaris neljapäeviti näeme!
Margit Kääramees
KKNP projektijuht

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411