Teisipäev, mai 10, 2016

Kärdla ÜG õpilaste saavutus

erakogu
Kärdla ÜG 26 õpilast valmistasid Stokkeri meistrivõistlusteks 21 tööriista ja said teise koha auhinna – 1000eurose Stokkeri kinkekaardi. Juhendaja Ain Jepišov sai teise koha preemia.
Stokkeri tööõpetuse meistrivõistlused 2016 kutsus noori mõtlema tööriistade tulevikule. Järjekorras kümnendatel võistlustel osalejatel tuli valmistada uudne tööriist või seninägematu multifunktsionaalne tööpink.
“Meie õpilaste jaoks oli teema suhteliselt raske ja tulemini jõudmine võttis väga palju aega,” nentis juhendaja Ain Jepišov. “Samas tuleb nentida, et pingutamine tasus ära ja meil läks üllatavalt hästi.”
Tööriistade prototüübid valmisid pooleteise nädalaga, mis õpetaja jaoks oli väga suureks lisakoormuseks, aga näiteks võitja, Tõrva gümnaasiumi õpilastel kulus ettevalmistustöödeks lausa viis kuud.
Kokku esitasid Eesti koolid Stokkeri võistlusele 125 õpilastööd. Koolide arvestuses võitis Tõrva gümnaasium, teine oli Kärdla ÜG ja kolmas Olustvere põhikool.
Juhendajate arvestuses oli parim Tõrva gümnaasiumi õpetaja Jaan Tasa, teine Kärdla ÜG õpetaja Ain epišov ning kolmas Kirivere kooli ja Olustvere põhikooli õpetaja Andrus Liigus.
Stokkeri omanikettevõtte Mecro juhatuse esimees ja žürii liige Priit Prints ütles, et ettevõte on kõigi oma 25 tegevusaasta jooksul toetanud noorte tehnikasporti ning viimased kümme aastat ka tööõpetuse arengut Eesti koolides.
Stokkeri MV võistlus ja finaal toimusid 7. mail Tartu AHHAA keskuses.