Teisipäev, mai 31, 2016
 

Käina huvikoolis vaid kaks lõpetajat

Helja Kaptein
Käina huvikoolis oli tänavu eriline aasta, sest kolmest erialast oli lõpetajaid vaid kunstiosakonnas, muusikud ja tantsijad tänavu peret ei heitnud.
Tänavu oli Käina huvikoolis eriline aasta, sest õpingute jooksul on üks aastakäik huvikoolis käijaid nii muusika- kui tantsuosakonnast “ära pudenenud” ehk siis õpingud katkestanud. Lõputunnistuseni jõudsid vaid kaks kunstiosakonna lõpetajat, Mia Maria Meldorf ja Britta Mai Martin. Esimene neist on Käina kooli 8. klassi ja teine 9. klassi õpilane.
Käina huvikooli direktor Ly Meldorf rääkis, et vahepealne mõõnaperiood, kui lapsed ei tahtnud lisaeriala õppida, on nüüdseks õnneks möödas. Meldorf tõi näite, et kui kuus-seitse aastat tagasi oli muusikaosakonnas paarkümmend õpilast, siis tänavu on see arv juba 57.
Käina vallavanem Omar Jõpiselg tänas lõpetajaid ja nende vanemaid, et neil jagus tahtmist ja kunstihuvi, et jõuda lõputunnistuseni. “Te ju teate, kui palju raskeid kohti oli õppimise ajal, kus nii ema kui ka isa pidid julgustama ja aitama edasi,” ütles Jõpiselg. “Ilmselt on teil täna väga uhke tunne – õpetajad annavad teile piltlikult öeldes ju vaid savi ja teie teete sellest kunsti nii otseses kui ülekantud tähenduses.”
Kunstiosakonna õpetaja Silli-Mai Kütt tutvustas värskete vilistlaste töödest kokku pandud näitust, mida saab näha Käina kultuurikeskuse suure saali kõrvalruumis.
“Loodan, et teil jätkub rõõmu kunsti keskel olla,” soovis õpetaja Kütt.
Pärast tunnistuse kättesaamist said sõna lõpetajad, kes ei pidanud kõnet, vaid hoopis laulsid, sest mõlemad õpivad Käina huvikoolis ka laulmist.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411