Reede, mai 13, 2016
 

Kaater põrkas kokku kaubalaevaga, jaht sõitis madalikule

Teisipäeva, 11. mai õhtul sai politsei lühikese aja jooksul kaks teadet merel hätta sattunud inimestest. Mõni minut enne poolt seitset õhtul anti teada, et Hiiumaal Tahkuna poolsaarest põhjas on Rootsi teel olnud kaater kokku põrganud kaubalaevaga ning alus on vigastatud, kuid ei ole uppumisohus. Esialgsetel andmetel said viga mõlemad kaatris olnud inimesed. Kärdla politseijaoskonna merepäästjad aitasid pardal olnud inimesed ja kaatri sadamasse. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse.
Viis minutit hiljem tuli teade, et Saaremaal Vahase saare tipu lähistel on madalikule sõitnud jaht. Esialgsetel andmetel inimelud ohus ei olnud. Juhtumile reageerisid nii vabatahtlikud kui Kuressaare politseijaoskonna merepäästjad. Jaht aidati madalikult lahti ja alust saates liiguti turvaliselt sadamasse.
Lääne prefektuuri teabebüroo vanemkorrakaitseametniku Karet Akkaja sõnul on merel liigeldes väga oluline tähele-
panelikkus ja hoolsus. “Veesõiduki juht on samuti juht ning sellega kaasneb vastutus. Kindlasti peab tähelepanu pöörama navigeerimisseadmetele ja -oskustele,” selgitas Akkaja.
Tema soovitus on, et kõik merele minejad peaksid enne välja-
sõitu veenduma veesõiduki tehnilises korrasolekus, samuti kontrollima, kas vajaminev kütusevaru on olemas. Kindlasti tuleb jälgida ilmastikuolusid ja osata õigesti hinnata oma võimeid. “Eelkõige aga peaksid kõik merele minejad kandma päästevesti, sest õnnetuse korral ei pruugi vesti selgapanemiseks enam aega ega võimalust tekkida,” lisas ta.
Õnnetusse sattudes või õnnetust märgates tuleb sellest teada anda numbril 112 või merevalvekeskuse telefonil
619 1224. Raadio teel saab merevalvekeskust kutsuda kanalil VHF 16 ja 69.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411