Teisipäev, mai 3, 2016
 

Ida-Kärdla võttis läänele järgi

KADI KIIVER
13. kabeturniiri Kärdla linna võistkondade vahel võitis noormängijate panuse abil päikesetõusupoolse linnaosa kümneliikmeline esindus.
Kärdla linna sünnipäeval, 1. mail peetud turniiri eel oli seis 7:5 Lääne-Kärdla kasuks, mis nüüd vähenes skoorile 7:6. Korraldaja Arvo-Jüri Rist ütles, et Ida-Kärdla saavutas edu noormängijatega. Kummaski võistkonnas oli kuus meest ja neli noorkabetajat. Mehed mängisid viiki 12:12, Ida-Kärdla noorkabetajad võitsid 10:8.
Kakskümmend kabetajat mängis sama vastasega kaks 20minutilist partiid, kord valgete, kord mustade kabenditega. Võitjate poolel olid edukamad Raivo Rist, Ants Talumaa, Asmo Rebel, Oskar Kogermann ja Carolyn Roos ning Lääne-Kärdla esinduses Tamor Tomson, Tiit Harjak, Sulev Priit ja Arvo-Jüri Rist.
Rist rääkis, et tegu oli harukordse võistlusega, mil mängulaudade ümber õnnestus saada 20 kabetajat Kärdlast. Tavapäraselt on siinsetel turniiridel mängimas kümmekond või vähemgi kabetajat.
Ida- ja Lääne-Kärdla vahelist kabevõistlust peetakse alates 2004. aastast. Piir kahe linnaosa vahel jookseb maa poolt mereni mööda Käina maanteed, Rookopli ja Sadama tänavaid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411