Teisipäev, mai 31, 2016
 

Hiidlased said messilt 52 kontakti

erakogu
Hiiumaa tiim tuli messilt “Maale elama” 52 kontaktiga ja teadmisega, et rahulik elukeskkond ja puhas loodus on meie saareelu trumbid.
Hiiumaa omavalitsuste, ettevõtete, maakonna arenduskeskuse ja turismivaldkonna esindajate 13liikmeline tiim esindas tänavusel kogukonna-
messil “Maale elama” kodu-
saare võimalusi juba kolmandat korda. Päeva jooksul koguti palju Hiiumaale elama asuda soovijate kontakte, millega tööd jätkata.
Täidetud 52 ankeedi analüüsist jäi kõlama, et rahulik elukeskkond ja puhas loodus on need magnetid, mis Hiiumaale tõmbavad. Suurimaks takistuseks aga on sobiliku kinnisvara leidmine.
Hiiu maakonna turismikoordinaator Liis Remmelg ütles, et nii söötis põllud kui ka tühjana seisvad majad ja korterid on kellegi omad ja neile leiduks ka ostuhuvilisi, kuid kahjuks pole need aktiivses müügis. “Kui need leiaksid kasutust, oleks tulu mitmepoolne ning see rikastaks ja elavdaks ka saare majandust,” ütles Remmelg.
Kokku on Hiiumaa esindus kolme aasta jooksul saanud paarsada saareelust huvitatud inimese kontaktid, leidub ka neid, kes juba saarele elama kolinud.
Hiidlaste messiboks oli kujundatud hubaseks kodukohvikuks. Esmakordselt messil osalenud ja huvilistega kontakte loonud
Remmelg tõdes, et saare esindatus niisugustel messidel on väga vajalik. “Esindasime Hiiumaad kui terviklikku kogukonda, kuhu elama ja tööle asuda, sest uute elanike järgi on vajadus igas saare piirkonnas,” kinnitas ta.
Remmelg lisas, et messil jalutasid ringi pigem teadlikud huvilised, kes olid unistustest juba kaugemale jõudnud. “Suurel osal messi-
boksi sattunutest oli kodutöö tehtud ja messilt otsisid nad kinnitust leitud infole,” sõnas ta.
Tulla tahaksid mehed ja IT-töötajad
Tihti olid aktiivsemad mehed, kes enda sõnul sooviksid elus kannapööret, kuid enne konkreetsemate sammude astumist on vaja ka ülejäänud perele “maale elama projekt” meelepäraseks teha.
Peamisteks huvilisteks olid lastega pered, aga ka eakamad inimesed, kes sooviksid saarele kolida, et rahuliku elutempoga puhtas looduskeskkonnas pensioniaastaid veeta.
“Hea meel on selle üle, et igal inimesel, kes messil tundis huvi Hiiumaa vastu, oli juba mõtteseeme külvatud – kes tahtis surfi või kanuudega tegeleda, kes marju kasvatada, kes ravimtaimi korjata,” meenutas Remmelg. “Kõlama jäi, et huviliste hulgas on palju IT-valdkonnas töötavaid inimesi.”
Kuid messil kohtuti ka inimestega, kes ei pelga linnast maale elamisega kaasnevaid väljakutseid ning on valmis igakülgseks juurde- ja ümber-
õppeks. Remmelg tõi näiteks juristiharidusega mehe, kes kohe-kohe saab kätte puidutisleri kutsepaberid.
Töö jätkub
Nüüd on SA Tuuru juures töötaval turismikoordinaatoril kavas täpsemalt kaardistada ankeedi täitnute soovid ja Hiiumaa poolsed võimalused, nagu näiteks kohalike ettevõtete konkreetsed tööpakkumised, ruumid kaugtöökohtade või ka uute töökohtade loomiseks.
Remmelg lisas, et kui messil huvi avaldanud tuleksid suvel Hiiumaad külastama või otsivad siia elukoha asemel suvilat, oleks see juba suur samm edasi.
Ta avaldas lootust, et kogukond omalt poolt võtab tulijad lahkelt vastu. Rõhutas ju ka messi avanud maaeluminister Urmas Kruuse, et just aktiivsete ja särasilmsete kogukondade olemasolu toob maale magnetina rahvast juurde.
Üleriigilise kõlapinna saavutanud ja aastatega oma vajalikkust tõestanud kogukonnamess tõi mai algul Telliskivi loomelinnakusse kokku enam kui 800 inimest.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411