Teisipäev, mai 10, 2016
 

Elu alvaritel peegeldub Orjaku külamaja seinal

Pühapäeval, 1. mail avati Orjaku külamaja välisseinal projekti “Elu alvaritel” näitus. Väljapanek on ülevaade suuremast loopealsete ehk alvarite puhastamise projektist, mille tulemused on maastikul näha Heltermaa tee ääres, Sarve külas ja Sääretirbis.
“Külastajatel oleks ehk huvitav teada, milline on projekti tulemus,” ütles Orjaku külamaja perenaine Margit Kääramees ja kutsus näitust vaatama.
Näitust külamaja seinal saab vaadata igal ajal, aga alates 20. juunist saab hoonest seest kaasa ka infovoldiku. Samasugune näitus on üleval  Saaremaal Sõrve külastuskeskuses.
Loopealsed ehk alvarid on õhukese lubjarikka mullaga poollooduslikud rohumaad. Alvarid on kogu maailmas väga piiratud levikuga, mis teeb nad globaalselt haruldasteks ja seetõttu ka erilist kaitset vajavateks kooslusteks.
2014. aastal sai rahastusotsuse projekt “Elu alvaritele”. Eesmärgiks taastada 2500 ha veel säilinud loopealseid Saaremaal, Muhus, Hiiumaal, Lääne- ja Pärnumaal ja rajada alade edasiseks karjatamiseks vajalik taristu.  Projekti kogumaksumuseks on ligikaudu 3,7 miljonit eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411