Teisipäev, mai 3, 2016
 

Eesti Toidutee avati leiba lõigates

Helja Kaptein
Eesti Toidutee avamisest said osa kõik kohaletulnud, sest hiigelleivast, mida jagasid minister ja maavanem, jätkus tükike kõigile.
Pühapäeval avati hiigelleiva lahtilõikamisega Kärdlas Vabrikuväljakul Eesti Toidutee. See avamine Hiiumaal on sümboolne, sest saar on valitud tänavuseks toidupiirkonnaks. “Maapiirkondade toitlustusasutuste ühinemine Eesti Toiduteeks aitab kohalikku toidukultuuri senisest paremini esile tuua ja parandab ettevõtete enese tutvustamise ning turundamise võimalusi,” ütles avamisel maaeluminister Urmas Kruuse. Ta lisas, et Hiiumaa maitsete aasta aitab Hiiu toitu ja toidu-
kultuuri ka turistidele paremini nähtavaks teha.
Toidutee moodustavad need ettevõtted, kes pööravad suuremat tähelepanu Eesti kohalikule toidule ning kohapeal kasvatatud tooraine kasutamisele. MTÜ Eesti Maaturism tegevjuht Raili Mengel rääkis avamisel, et Eesti Toidutee on heaks ja praktiliseks teejuhiks meie kohalike toitude juurde. “Toidutee ühinenud ettevõtted on oma menüüdes keskendunud kodumaisele toorainele ja kohalikele maitsetele,” ütles Mengel.
Hiiumaa maitsete aasta patroon Hiiu maavanem, kellele maaeluminister oli andnud üle 2016. aasta toidupiirkonna tiitli, mille tunnuseks on pooleteise meetri pikkune puust nikerdatud kahvel, ulatas selle omakorda Hiiumaa turismivaldkonna eestvedajale Ly Kaupsile. “Seda Hiiumaiste maitsete aasta kahvlit saab kaeda Hiiumaa turismiinfopunktis, sest hoogustab ju selline tähelepanu enim meie turismiettevõtjate tegevust,” ütles Kaups.
Pühapäeval andis minister Hiiu vallavanem Reili Rannale üle Kärdla keskväljakule heiskamiseks ka Hiiumaa maitsete aasta lipu.
Eesti Toidutee ühendab enam kui 120 maapiirkondade toitlustusasutust üle Eesti ja tänavu esimest aastat hakati kohaliku toidu tutvustamiseks valima erinevaid Eesti toidupiirkondi.
Hiiumaa maitsete aastat korraldavad Maaeluministeerium, MTÜ Eesti Maaturism, MTÜ Hiiumaa Turismiliit, MTÜ Hiiukala, MTÜ Hiidlaste Koostöökogu, Hiiu Maavalitsus, SA Tuuru ja Hiiu vald.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411