Teisipäev, mai 17, 2016
 

Avies pääseb pankrotist vaid lennuloa taastamisel

ASi Avies pankrotihalduri Veli Kraavi sõnul on kohus kinnitanud pankrotimenetluses kompromissettepaneku, kuid eelkõige sõltub ettevõtte jätkamine lennusertifikaadi taastamisest, mis peaks selguma järgmisel nädalal. “Praegu üritatakse seda sertifikaati taastada, selleks tehakse vastavaid toiminguid,” ütles Kraavi BNSile.

Ta lisas, et sertifikaadi taastudes saab ettevõte jätkata Saaremaa, Hiiumaa lendude asemel muid lende või muude teenuste pakkumist. “Kui nad saavad sertifikaadi taastatud, siis nad saavad ju lennata nagu kõik lennukompaniid,” ütles Kraavi ettevõtte tulevikuväljavaadete kohta.
Pankrotimenetluses on kohus Kraavi sõnul võlausaldajate kompromissettepaneku kinnitanud. “See ei ole jõustunud ja kui määrus jõustub ja kompromiss täidetakse, siis see tähendab, et omanikud panevad raha juurde, osa võlgu makstakse ära mingis vähendatud ulatuses. Sellisel juhul pankrot lõpeb,” rääkis ta.
Kraavi sõnul läheb enamus võlgu ikkagi mahakandmisele. “Aga siin [ettevõtte jätkamises] sõltub palju sellest, et kas selle lennusertifikaadi taastamine õnnestub või ei õnnestu. See on määrav,” ütles ta. “Kui sertifikaati ei õnnestu taastada, siis pole ettevõttel sellisena suurt mõtet ka,” lisas haldur. Lennusertifikaadi taastamiseks on Kraavi sõnul ettevõttel puhvrit kuu-paari jagu, mitte rohkem.
Sertifikaadi teema peaks aga Kraavi sõnul klaariks saama järgmisel nädalal ja siis on selge, et mis ettevõttest edasi saab. “Lennuamet praegu auditeerib neid puuduste kõrvaldamise osas, kui need on kõrvaldatud, siis sertifikaat taastatakse, siis on visioon selgem, kui ei saa, siis ei ole siin enam midagi rohkem rääkida.”
Lennuamet peatas aprillist Tallinnast Kuressaarde, Kärdlasse ja Stockholmi lendava pankrotis lennufirma Avies AS lennuettevõtja sertifikaadi (AOC), mille tõttu ei tohi ettevõte pakkuda enne puuduste kõrvaldamist lennuteenust.
Lennuameti peadirektor Kristjan Telve ütles toona, et Aviesi järelevalve on toimunud juba pikemat aega, mullu oktoobris toimus viimane suurem järelevalve, mille tulemusel avastatud 90 puudusest oli Aviesil siiamaani likvideerimata 47.
Harju maakohus kuulutas möödunud aasta 26. juunil välja lennufirma Avies ASi pankroti ja nimetas ettevõtte pankrotihalduriks Veli Kraavi. Aviesi pankrotti nõudsid Rootsi ettevõtted Swedewings AB ja Bromma Air Maintenance AB. Võlausaldajate esimesel kohtumisel otsustati, et ettevõtet siiski ei likvideerita ja ettevõte jätkab oma tööd.
2015. aasta juuli keskpaiga seisuga olid Aviesi võlad suurusjärgus 8,3 miljonit eurot.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411