Laupäev, mai 28, 2016
 

Arvo Risti “pronksine” poolaasta

Eesti kabeliit on tänavuse turniiride plaani koostanud selliselt, et esimesel poolaastal toimub enamus 100ruudulise kabe meistrivõistlusi (MV). Meie kabesportlane Arvo Rist on teeninud kolm pronksikarva medalit: 100ruudulise kabes, välk- ja kiirkabeski.

100ruudulise kabe MV-l mängis 16 meest Šveitsi süsteemis seitse vooru. Eesti meistriks tuli hiljuti ilmunud kabeõpiku autor Urmo Ilves, teiseks Konstantin Selli. Raivo Rist pidi loosi tahtel kohtuma ainult juhtgruppi kuuluvate vastastega, kuid üks võit ja kuus viiki andsid talle kaheksa punktiga pronksi. Ivo Vana oli viie punktiga 13. kohal.
100ruudulise välkkabes oli kummalgi mängijal mõtlemisaega 5 minutit, mille vältel tuli teha keskmiselt 60 käiku. Raivo Risti tulemuseks jäi kümme võitu, kolm viiki ja kaks kaotust, millega ta võitis pronksi. Ettepoole jõudsid taas Ilves ja Selli. Hästi esines ka Vana, kes võitis seitse, viigistas viis, kaotas kolm partiid ja tuli 16 mehe hulgas viiendaks. Taivo Rist oli 12.
100ruudulises kiirkabes oli mõlemal vastasel mõtlemisaega 15 minutit ja 18 meest mängisid Šveitsi süsteemis seitse vooru. Viienda vooru järel juhtis võistlust Raivo Rist, kes lõpuks pidi leppima 10 punkti ja taas pronksiga (neli võitu, kaks viiki, üks kaotus). Taivo Rist oli seitsme punktiga kümnes, Ivo Vana 14.
Raivo Risti kolm pronksmedalit tänavu Eesti meistrivõistlustelt on hea tulemus, kuid küllap ta ise lootis enamatki.
Hiiumaa kabeklubi

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411