Reede, mai 6, 2016
 

Airest pakub suuremat lennukit

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) korraldatud hankele mandri ja suursaarte vahelise lennuliini teenindaja leidmiseks laekus tähtajaks, 2. maiks kolm pakkumust.
Eesti lennufirma AS Airest teatas, et tegi pakkumise nullkasumiga ja 33kohalise lennukiga Saab 340. Ettevõte loodab kasumit teenida suuremalt piletimüügilt. 2002. aastal asutatud ja Eesti erakapitalil põhinev lennuettevõte opereerib praegu kaheksa Saab 340 lennukiga, millest seitse on seadistatud kauba- ja üks reisijateveoks. Reisilennuk on töös doteeritud lennuliinil Pori ja Helsingi vahel. Reisijate vedu teeb AS Airest kaubamärgi alt FLYEST.
MKM hankis teenust vähemalt 19kohalisele lennukile. Riigihanke eest vastutava MKMi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul on kõige olulisemaks tingimuseks hind.
Kõik kolm pakkujat on kvalifitseerunud ja kesknädalal peeti juba esimesi läbirääkimisi. Pakkumuse esitasid ka Eesti riigile kuuluv lennufirma AS Nordic Aviation Group ja Leedu ettevõte Transaviabaltika.
MKM eesmärk on taastada lennud Tallinnast Kärdlasse ja Kuressaarde hiljemalt jaanipäevaks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411