Reede, aprill 22, 2016
 

Turule jõudis uus puhastusettevõte

Kadi Kiiver
Pikaajalise töökogemusega puhastustööde juht Aivar Kõrm asutas aasta alul oma ettevõtte OÜ Korrashoid ja ampsab jõudsalt Hiiumaa turgu.
Jaanuaris asutatud ettevõte on nüüdseks sõlminud juba esimesed pikaajalised lepingud ja palganud kaks täis- ja neli osaajaga töötajat. Firmajuht Aivar Kõrm rääkis, et start õnnestus hästi ajastada – on kevadine suurpuhastuste hooaeg ja tellimusi tuleb päris hoogsalt. Nõutumad teenused on praegu akende pesu ja põrandate süvapuhastus.
Ettevõtte peamisteks teenusteks ongi hoolduskoristus ja eripuhastus. Neist esimene nõuab pikaajalist lepingut, teist tehakse tellimise peale. Teisipäeval, mil Hiiu Leht Kõrmi tööd uudistamas käis, oli käsil suurkoristus ühe turismiettevõtte rendimajas. Kolmeliikmeline tiim oli juba puhastanud diivanid ning oli parajasti ametis põranda ja toolide pesuga.
Kõrm rääkis, et näeb äriklientide kõrval puhastus- ja heakorratööde tellijate hulgas meelsasti kodu- ja suvilaomanikke, pakkudes neile lisaks tubasele puhastusteenusele ka välikoristustöid. “Miks peaks maakoju saabudes asuma ise muru niitma või lund kühveldama? Jätke need tööd meie hooleks! Nii saate ise nautida kvaliteetaega pere või sõpradega,” soovitas Kõrm.
Ta selgitas, et lähtub oma tegevuses printsiibist, et iga inimene saaks keskenduda oma põhitegevusele ja võiks kõrvaltegevused jätta proffidele. Samast mõttest kantuna ei hakanud Kõrm iseenese tarkusest äriplaani kallal pusima, vaid usaldas selle kirjutamise töö kogenumale tegijale. Läbimõeldud plaan tõi EASilt alustava ettevõtja 15 000 eurose stardiabi.
Kõrmi sõnul kulus summa firmasõiduki ja puhastusseadmete soetuseks. Loomulikult ei jagata ühtki toetust ilma tingimusteta, nii ka sel puhul. Firma peab teise tegevusaasta lõpuks koguma 80 000eurose aastakäibe ja palgal peab olema vähemalt kaks täiskohaga töötajat. Kõrm peab nõudeid püsilepingute abil igati teostatavateks ja tahab tööd anda palju enamatele. “Hiiumaal kinnisvara jätkub, loodame jõuda juba selle aasta lõpuks kümne töötajani,” ütles firmajuht, mööndes, et töötajate arv sõltub töömahust.
Kõrm loodab töömahtu kasvatada teenustega, mida tema teada pole varem Hiiumaal pakutud. Üheks neist on kinnisvara haldus- ja hooldusteenus, mis sisaldab hoone tehnosüsteemide korrashoidu, ehitus- ja remonttööde korraldamist, suhtlust hoone omaniku ja rentnike vahel, dokumentatsiooni korrashoidu jms. Lisaks pakub ettevõte kalmude korrashoiuteenust alates hauaplatsi kujundamisest ja hooldamisest kuni küünalde panekuni tähtpäevadeks.
OÜ Korrashoid on esimene ettevõte, mis lubab avalikult, et võtab teha pisiremonditöid ehk n-ö handyman teenuseid. Lõpuks ometi on olemas koht, kuhu helistada, kui vaja näiteks ainult natuke kusagilt pahteldada-värvida, laearmatuuri paigaldada või kardinapuud riputada. Kõrm teab, et hiidlased on küll hakkajad, ent igaühel ei pruugi siiski oskajat abiks olla.
Aivar Kõrm on kinnisvara korrashoiu valdkonnas töötanud viimased 13 aastat ja ennast pidevalt erialaselt täiendanud. Tal on Eesti kinnisvara haldajate ja hooldajate liidu kaudu omandatud nooremhalduri ja hooldusmeistri kutsetunnistused ning Järvamaa kutsehariduskeskuses puhastustööde juhi kutsetunnistus.
Hiiumaal pakuvad puhastusteenuseid ka H&R Puhastus ja OÜ SOL Baltics.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411