Reede, aprill 22, 2016
 

Töö- ja rõõmuderohke Palade põhikool

Helja Kaptein
Kui tavaliselt tundub kolmas õppeveerand pikk, tüütu ja veniv, siis Palade põhikoolile oli see töö- ja rõõmurohke.
Valmis said sügisel alanud ümberehitustööd, mille tulemusena on nüüd koolil kodundus- ja muusikaklass ning uus pikapäevarühma ruum. Noortekeskuselegi leiti alumisel korrusel oma tuba ja remondiplaanid jätkuvad.
Märtsivaheajale mineku aktus toimus veel vanas saalis õpilaste ja nende õpetajatejuhendajate tunnustamise tähe all. Koolidirektori Antti Leigri käepigistuse ja tunnustuse osaliseks said paljud. Nagu maakoolile omane, osalevad aktiivsemad õpilased kõikvõimalikes ettevõtmistes – kes teeb, see jõuab. Ja üllatavalt hästi.
Tublid nuputajad
Maakonnas oldi põhikoolide arvestuses parimad mälumängu meistrivõistluste Hiiumaa eelvoorus. Võistkond koosseisus August ja Julius Mänd, Angelika Kivila ja Mihkel Mägi pääses vabariiklikku finaali, mis toimus 16. aprillil Viimsi keskkoolis. Neid juhendab õpetaja Anne-Ly Grab.
Maakondlikul Sudoku-võistlusel sai esikoha võistkond Klaarika Küttim, Karoliina Pilv, Lisette Juhe, Sten Aas ja Mihkel Mägi.
Häid teadmisi näidati ka maakondlikel Nuputa-võistlustel, võistkonda, kuhu kuulusid Helen Maiman, Lisette Juhe ja Kristel Kesküla, juhendas õpetaja Ulvi Voolma, aga ka Teaduslahingus, kus osalesid Helen Maiman, Sten Aas ja Triin Jürimäe, kelle juhendajateks olid õpetajad Karin Poola ja Ulvi Voolma.
Olümpiaadide parimad
Aineolümpiaadide piirkondlike voorude parimad olid eri vanuseastmetes ajaloos August Mänd ja Helen Maiman (juhendajaks õpetaja Anne-Ly Grab), geograafias August Mänd ja bioloogias Julius Mänd (õpetaja Karin Poola). Teist aastat järjest võitis vene keele maakondliku tõlkekonkursi Triin Jürimäe (õpetaja Kersti Rõbtšenko). Tublide ainetundjatena paistsid silma geograafias Sten Aas, bioloogias Triin Jürimäe ja Helen Maiman, ajaloos Julius Mänd ja Karl Richard Kuus, eesti keeles ja matemaatikas Lisette Juhe, kunstiõpetuses Kristella Küttim ja muusikaõpetuses Helen Maiman. Nemad olid aineolümpiaadidel oma vanuseastmes parimate hulgas.
Üleriigilisele ajalooolümpiaadile Tartusse kutsuti eelvooru tulemuste põhjal 9. klassi noormees August Mänd.
Hiiumaa kooliteatrite festivalil anti eripreemia parima rahvusliku lavastuse eest 3. klassi õpilastele: Maria Erk, Getter Juhe, Markus Juhe, Andres Kotter, Joonas Lõppe, Karl Pähna, Kätlin Suuster, Kevin Vilman ja Verner Saadoja, keda juhendas õpetaja Irina Luik. Tema oli ühtlasi see, kes seadis lavavalmis Andrus Kivirähki pala “Kinnas”.
Tublid sportlased
Spordivõistlustelgi osalesid Palade kooli õpilased aktiivselt, saavutades häid tulemusi. Parim oli Risto Tikerpuu esikoht laskmises Eesti meistrivõistlustel.
Korvpallivõistlustel said Palade kooli 6. ja 7. klassi poisid Rait Tustit, Aiko Kaasik, Herman Reinpal, Karl Richard Kuus, Jaagup Paat ning Suuremõisa koolist Hargo Liiving ja Mihkel Mattias Proos teise koha.
Ujumise Hiiumaa MV 2.–7. klassidele olid tublid Kreete Pilv (teine koht), Angela Maivel (kolmas koht) ja Helen Maiman (kolmas koht).
3×3 korvpallis said 8.–9. klassi poisid Karl-Erik Teigar, Ander Põldma, Karl Karukäpp ja Hendrik Reinpal kolmanda koha. Kõigi nende juhendajaks on õpetaja Thilo Fürstenberg.
Õpetaja-kirjanik ja abiõpetaja
Ei ole just eriti palju koole, kus töötab lugejamenu saavutanud ja tunnustatud kirjanik. Albu valla tänukirja pälvis Tammsaare preemia tänavune laureaat, pikapäevarühma õpetaja Helju Pets, kelle energia kulus aastaid kooli näiteringi juhendamisele ning kes nüüd on rohkem pühendunud kirjutamisele. Tema uus raamat “Meelespead” jutustab 1940.–1950. aastate koolielust Hiiumaal.
Veel osales Palade kool sel õppeaastal pilootprojektis “Kaasav kool”, mille eesmärgiks kaasata erinevate õppekavadega õpilased õppima tavaklassi. On ju kõik õpilased väga erinevad oma oskuste, annete ja huvide poolest. Nüüdseks oleme leidnud, et koolis võiks töötada abiõpetaja, kes on toeks õpilasele ja põhiaineõpetajale. Plaani järgi alustab Paladel abiõpetaja tööd sügisel ja siis ei ole ime, kui ühes ainetunnis töötab kaks õpetajat, põhiaineõpetaja ja abiõpetaja, kes saab toetada nõrgemaid õpilasi.
Uus veerand hakkab õppeaasta otsi kokku tõmbama. Aprilli keskel toimus igaaastane õpilaste teaduskonverents, kus esitati ja kuulati huvitavaid loov- ja uurimistöid. Ees ootab loovtööde kaitsmine ja palju muid olulisi ning põnevaid tegemisi maikuus.
On rõõm tõdeda, et Palade koolil läheb hästi ning siin õpivad toredad ja tublid lapsed kogenud õpetajate käe all.
Luule Oppi
Palade kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411