Teisipäev, aprill 19, 2016
 

Südamekuu rattaorienteerumisel võitsid kõik

Helja Kaptein
Käina rattaorienteerumise nobedaimad olid sportlased, võitjateks kõik, kes oma südame heaks liikusid.
Südamekuu rattaorienteerumine tõi Käinasse kokku rahvast kogu saarelt, pea poolsada osalejat nii jalgsi kui ratastel.
Kuigi seekord medaleid ei jagatud ja kõik liikusid lihtsalt omaenda südame heaks, saabusid esimeste hulgas rajalt kogenud sportlased: laskesuusataja Martin Remmelg ja jalgrattur Robin Pruul. Nende ajad olid kõige kiiremad ja ka kõik kontrollpunktid leidsid nad üles.
“Sellise alaga pole varem tegelenud, orienteerun rattaga esimest korda ja ei oska öeldagi, kas läks hästi,” ütles Remmelg.
Sõiduriistana kasutas ta fatbike-ratast, mis pole ette nähtud võidusõiduks. “See on rohkem talvel lumes ja suvel liivas sõitmise ratas,” selgitas Remmelg, kes treenib kuus korda nädalas ja kaks korda päevas. “Rattaorienteerumine oli mõnusaks vahelduseks treeningutele,” kiitis ta.
Remmelg leidis, et sporti tegema, liikuma ja ka tööl pingutama panebki inimesi eelkõige tunnustusvajadus: “Saavutusvajadus on olemas kõigil inimestel ja igaüks püstitab endale mingeid eesmärke, kuhu jõuda soovib.”
Sama intensiivselt spordib ka Robin Pruul, kes õpib Kärdla kooli 9. klassis ja tänavu on rattaga maha vändanud juba 4500 kilomeetrit.
“Õppimiseks jääb ka aega, kuigi treenin kuuel päeval kaks tundi korraga,” kinnitas Pruul. “Midagi peab ju tegema, minu erialaks on sport ja õppimist see ei sega.”
Naistest oli rajal kiireim Tiia Romandi, keda innustas ees sõitnud abikaasa Villi Romandi. “Mul jäi üle ainult vändata, et tal järel püsida,” ütles Romandi, kes päris kõigist sportlikest ettevõtmistest osa ei võta, aga kui aega ja võimalust leiab, siis ikka.
Käina spordikeskuse eelmisel teisipäeval korraldatud südamenädala rattaorienteerumisel oli 47 osalejat.
11 kontrollpunktiga raja pikkus 15 km. Võistlejad said ise raja valida, kel jalgratast käepärast polnud, võisid raja läbida ka kõndides või joostes. Pärast orienteerumist ootasid kõiki Käina ujulas bassein ja saunad.
Järgmine südamekuu spordiüritus “Kepikõnd massidesse” on Käinas 23. aprillil, algusega kell 11.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411