Reede, aprill 15, 2016
 

Saarte laevaühendus saab suveks täienduse

Valitsuskabinet andis eile põhimõttelise heakskiidu mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaühenduse lisarahastamiseks sel suvel.

Majandus- ja taristuministri Kristen Michali sõnul võimaldab otsus rentida lisalaeva ja tagada parvlaevaühenduse kvaliteedi puhkuste kõrghooajal.

“Tegime põhimõttelise otsuse, et riik tellib juurde veovõimsust suursaartega ühenduseks,” ütles minister. Ta viitas, et kümme aastat tagasi sõlmitud leping ei näinud ette reisijate arvu kasvule vastavat veovõimsuse kasvu. Eelmisel suvel kasvas reisijate arv 4 protsenti. Just seepärast on suvisel kõrghoojal vaja lisavõimsust, et saartele sõitjad ära teenindada.

“Arutame vedaja ja ettevõtjatega läbi ka teisi võimalusi, kuidas liiklust paremini korraldada, näiteks suurte veoautode ülesõidu nihutamine madalama koormusega reisidele, et vabastada tipptunnil tavareisijatele kohti, sest kindlasti on tipphetkedel rohkem huvilisi, kui kohe veetud saab,” lisas minister.

Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et otsus läks valitsuses läbi teisel katsel, st eile, veel eelmisel istungil valitsus seda ei toetanud. Ka see, kas Hiiumaa liinil hakkab sõitma uus laev või Ionas, pole tema sõnul lõplikult otsustatud.

Laevakompanii teatas, et veel on lõplikult välja valimata ka uus laev, mis liinile lisaks tuuakse.

“Hetkeseisuga ei saa me veel päris kindlalt välja öelda, et suveks tuleb liinile tingimata Mercandia. See laev on küll üks mitmest variandist, kuid BNS-i uudises öeldi aluse nimi veidi ennatlikult välja,” ütles AS-i Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk Saarte Häälele.

Ta täpsustas, et läbirääkimisi on peetud nii Mercandia omanikuga kui ka teiste reederitega ja lõplik otsus on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teha.

Majandusministeeriumi ettepaneku kohaselt rendib vedaja täiendavalt reisiparvlaeva ajaks jaanipäevast kuni augusti teise pooleni. Ionase suurusega lisalaeva rentimine maksab u 0,9 miljonit eurot, mille rahastus leitakse MKM ja rahandusministeeriumi vahel koostöös.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411