Teisipäev, aprill 19, 2016
 

Regionaalmaasikas!

Kui Ere Naat ja Ly Kaups kümme aastat tagasi tulid välja mõttega, et kärdlakad võiksid oma koduõues kohviku avada, koduköögis koogid valmis küpsetada ja kodupliidil kohvi keeta, tundus see paljudele üsna arusaamatu. Koduõues kohvikut mängida? Kas nii tohib? Kas tõesti on võimalik? Kas keegi sinna üldse tuleb?
Nüüdseks on ühepäevakohvikud saanud nii iseenesestmõistetavaks, et väga paljud kopeerivad seda ideed ja peavad juba justkui enda omaks. See tõestab, et Ere ja Ly mõtlesid välja ja arendasid midagi geniaalset.
See ei tähenda, et edu oleks tulnud lihtsalt – igal aastal tuleb neil teha tööd, et algul Kärdla, nüüd Hiiumaa kohvikutepäev ikka toimuks. Ja mitte lihtsalt toimuks, vaid toimuks uues kvaliteedis. Nii on juba toimunud suur osa selle aasta koolitusi, mis kohvikupidajatele korraldatud. Mandril on käidud koolitamas neid, kes huvitatud oma kohvikutepäevast.
Hiiu Lehe arvates tuleks säilitada koduõuede kohvikud, see eriline hõng, kus iga kohvik räägib oma, hiiumaist lugu. Kohvikutepäev võiks olla külaliste vastuvõtmise ja külalislahkuse väljendus.
Muuseas, Ere ja Ly on oma idee nii hästi maha müünud, et juba küsivad mandriinimesed Facebookis, kas mõni hiidlane sooviks oma koduõue ja -köögi kohviku tegemiseks välja rentida!Loodetavasti ei saa meie populaarsest kohvikutepäevast proffide jaoks turustamiskanalit. Kohvisortide, ehituskaupade, keraamika müümiseks jms jaoks jäägu ikkagi laadad.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411