Reede, aprill 29, 2016
 

Orjakus nähti šaakalit

Jaak Lepik teatas FB grupis Hiiumaa Heaks, et nägi 21. aprillil kella 17.40 ajal Orjaku poldri ja Emmaste-Käina tee vahelisel lõigul šaakalit. “Täna vaatas üsna jultunult otsa, kui mööda sõitsin. Kuna olin roolis, polnud aega teda pikemalt takseerida, aga šaakal mis šaakal. kõrgetel jalgadel, hallikaspruun karv jne. Samas kohas märkasin seda isendit juba paar nädalat varem, aga siis jäi hinge veel pisuke kahtlus,” kirjutas Lepik, kellel looma pildistada ei õnnestunud.
2013. aastal tuli mitmelt poolt Hiiumaalt teateid, et nähtud on šaakalit või šaakalisarnast looma: märtsis Villamaa külas, mai algul Kärdla linna servas, juulis Viskoosas.
Samal aastal kasutati šaakali jooksuajal peibutushäält looma tuvastamiseks Hiiumaal. Toona ütles Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare osakonna juhataja Kaja Lotman, et saarel vastas peibutushäälele ulgumisega loom, keda võib tõenäoliselt šaakaliks pidada. Toona oletati, et saarele võis üle jää tulla üks Läänemaa loom. Toona oletati, et kui ta ka siia tuli, siis ekspertide hinnangul on vähetõenäoline, et see liik saarel püsima jääb.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411