Reede, aprill 15, 2016
 

Nööbist kinni

Mis on saanud puuduvat lennuühendust mõnes mõttes asendava varahommikuse bussiliini avamise plaanist, mille Hiiu maavalitsus välja käis?
Vastab maakonna ühistranspordiseptsialist Tõnis Paljasma: “Praeguseks on selge, et lisavahendeid maavalitsusele selleks ei eraldata, samuti ei ole avaliku kaugliini loomine väga lihtne, kuna see marsruut on suures osas kaetud juba kommertsliiniga 316, mis algab Haapsalust. Lahendus tuleb leida olemasolevate vahendite arvel ja pooleks aastaks on loomisel maakonnaliin 620 Haapsalu–Rohuküla–Haapsalu, tegemist on seega Hiiumaa liiniga, mis asub Läänemaal. Buss hakkab väljuma kell 8 Haapsalust ja kell 8.15 Rohukülast ning jõuab Haapsalust kell 8.30 väljuvale kaugliinile 316. Hiiumaa poolelt saab kell 6.30 väljuvale laevale liini 642 bussiga, mis Kärdlast väljub kell 5.45.
Kui kõik läheb hästi, saame lepingu sõlmitud kahe nädala jooksul, buss hakkaks sõitma lepingu sõlmimisele järgneval päeval. Praegu ei oska öelda, milline firma hakkab liini teenindama, Läänemaal on kolm suuremat vedajat, liini saab see, kes teeb parema pakkumise.”
Küsis HARDA ROOSNA

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411