Reede, aprill 22, 2016
 

Maavalitsus soovitab ajutise lahendusena taksot

1. aprillil katkenud Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuühenduse asendamiseks asus Hiiu maavalitsus  otsima alternatiivset lahendust, et luua reisijatele varasem võimalus pealinna jõuda. Esmaseks eesmärgiks on käivitada Rohuküla–Haapsalu bussiliin, mis viiks esimeselt, kell 6.30 Heltermaalt väljuvalt parvlaevalt tulijad Haapsallu. Sealt edasi sõidab kommertsliin nr 316, mis väljub kell 8.30 Haapsalust ja jõuab Tallinna kell 10.20 – ehk paar tundi varem kui Kärdla–Tallinn liini buss.
Hiiumaa poolt on kell 6.30 laevale jõudmine tööpäeviti tagatud maakonnaliiniga nr 642, mis Kärdlast Heltermaale väljub kell 5.45.
Maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Kaja Sõrmus ütles, et ettevalmistused Haapsalu–Rohuküla–Haapsalu bussiliini avamiseks veel kestavad, kuna on takerdunud teises maakonnas avatava liini asjaajamise taha. “Loodetavasti õnnestub buss koostöös Lääne maavalitsusega sõitma panna veel selle kuu jooksul,” ütles Sõrmus.
Bussiliini loomiseni on ajutise lahendusena võimalik kasutada ettevõtte Haapsalu Takso teenust. Selleks soovitab maavalitsus tellida takso lühinumbrilt 1200. “Oleme Haapsalu Taksoga kokku leppinud, et juhul, kui tellijaid on rohkem, sõidab praamile vastu üks takso ja sõitjatel on võimalik arvet jagada,” selgitas Sõrmus.
Takso tellimiseks tuleks ette helistada vähemalt 30 minutit enne laeva sadamasse jõudmist, takso peatub laeva sildumiskoha läheduses.
Sõrmus lubas, et bussiliini avamisest teavitab maavalitsus avalikkust koheselt.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411