Reede, aprill 15, 2016

Maarja Berkmann ratsutas Wannabega pronksmedalile

Celin Lannusalu
Ratsutamise sisemeistrivõistlustel Ruilas said medalid kaela harrastajad, kes võtsid mõõtu takistussõidus. Kaks auhinnalist kohta tuli Hiiumaale.
Möödunud laupäeval peeti Ruilas Eesti sisemeistrivõistlused harrastajate klassis.
105 cm takistustega rajale startis 32 võistluspaari ja esimene voor õnnestus puhtalt läbida vaid 12 ratsanikul.
Kolmanda koha ja pronksmedali saavutas Maarja Berkmann (Hiiumaa RSK) hobusel Wannabe. Kiireima ajaga võitis kulla Egle Palm (Tondi RSK) ratsul Vedette B ja hõbemedali sai kaela Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna RSK) hobusel Panchita.
“Pronksmedalile sõitmine on suur võit, sest hobusel Wannabe tegi ratsanik alles teise võistlussõidu,” hindas Eesti ratsaspordiliidu (ERL) juhatuse esimees ja Maarja isa Jaanus Berkmann.
Esimese vooru läbis vigadeta ja pääses edasi teise võistlusvooru ka Helina Täht hobusel Pärn. “Temal tuli teises voorus maha viimane takistus, seega sai ta neli karistuspunkti, kuid väga kiire sõiduga tuli siiski seitsmendale, auhinnalisele kohale,” rääkis Berkmann.
Kolmandal võistelnud hiidlasel Kadi Koklal, kes võistles hobusel Belle Charmante, tuli esimeses võistlusvoorus maha üks takistus ja üldkokkuvõttes jäi ta 18. kohale.
Jaanus Berkmann selgitas, et harrastajate puhul on tegemist ratsaspordi arvestusklassiga, milles saavad osaleda ratsutajad alates 22 eluaastast ja need, kes ei ole viimase viie aasta jooksul võistelnud kõrgemates parkuurides kui 120 cm. ERLi edetabelis on ainuüksi takistussõidus reitingupunkte kogunud peaaegu 170 sportlast.
“Eestis on see viimastel aastatel kõige kiiremini kasvav arvestusklass, kus on juba 360 võistluslitsentsi omavat sportlast,” lisas Berkmann.
Teist aastat on sellele harrastajate klassi võistlusele õla alla pannud PORSCHE ja tänavu toimub samanimelise karikasarja raames viis osavõistlust, üks neist ka Kärdla Ratsupäevade ajal.
Osavõistluste kokkuvõttes pääseb kümme parimat finaali, mis toimub oktoobris Saku Suurhallis Tallinn International Horse Show’l.