Reede, aprill 15, 2016
 

Maanteedel algab neli suurt ehitustööd

Niipea kui maanteeamet annab loa töödega alustada, algavad teeehitustööd Käina maanteel ja Kõpu poolsaarel Rebastemäe “trepil”, ohutumaks saavad ristmikud Lennujaama kurvis ja Kõpus Annomäel.
Kärdla–Käina maanteel toimub suurehitus 5,5 km pikkusel Tammela–Ristivälja vahelisel lõigul. Remonditav lõik asub kilomeetritel 11,4 kuni 16,9 ja selle sisse jääb ka 14,1 kilomeetril olev Siberi truupsild, mis läbib samuti põhjaliku uuenduse. Samal maanteel aleviku sees läheb ümbertõstmisele ülekäigurada.
Maanteeameti andmetel algab Kärdla–Käina maanteelõigu rekonstrueerimine juba sel kuul. Ehitus- ja rekonstrueerimistöö käigus rajatakse uus 8 meetri laiune asfaltbetoonist kate. Olemasolev ebatasane pikiprofiil muudetakse sujuvamaks, et tagada sõidumugavus ja ohutus. Tööde tegemisel kasutatakse liikluse reguleerimiseks foore ja reguleerijaid.
Tõsine taastusremont võetakse ette Puski–Kõpu–Ristna tee nn Rebastemäe kolmekilomeetrisel lõigul. Seda 1985. aastal remonditud tee lõiku kutsuvad naljahambad saare pikimaks trepiks – tee on tugevalt deformeerunud, täis piki- ja võrkpragusid. Varasem pinnatud kruusakate saab tänavuse remondiga siledaks ja asfaltbetooni alla.
Samal teel ehitatakse liiklusohtlike kohtade ümberehituse raames ringi kurvil asuv Annomäe ristmik ehk ristumine Märjakaasiku–Kiduspe–Kõpu teega. Üks kahest, Puski suunalt tulev teeots suletakse. Ümber ehitatakse ja ainsa ristmikuna jääb kasutusele Kõpupoolne ristmik.
Maakonna tähtsaimal maanteel nr 80 Heltermaa–Kärdla–Luidja läheb ümberehitamisele Lennujaama tee ristmik. Praegune n-ö püksisääreristmik hakkab edaspidi olema täisnurkne nagu hiljuti lähistel ümber ehitatud Rehemäe tee ots.
Hiiu maavalitsuses teeehitusobjekte tutvustanud Hannes Vaidla maanteeametist rääkis, et nende objektide ehitaja on hanke teel selgunud ja selleks on ASi Nordecon ja Hiiu Teed konsortsium. Teeehitusperiood on neli kuud, millest kolm kuud on sisulist ehitust ja üks kuu kulub
dokumentatsioonile. Ehitusega hakatakse peale niipea kui tellija esindaja annab selleks kirjaliku loa.
Kruusateede säilitusremonti tehakse tänavu kolmes kohas: Heltermaa–Sarve–Aruküla tee 0,93–2,6 km, Kõrgessaare–Hüti–Puski 4–7,65 km hakkab Laukalt veidi Hüti poole ja Reigi küla teel 0,03–1,83 km, sh tehakse 1,25 kilomeetrile laiendus poebussi tarbeks. Reigi küla tee kordategemiseks tuli kohalikelt ka maanteeametile palvekiri, kuna liiklusintensiivsus teel on kasvanud.
Pindamistööd kattega teedel on kavas kokku 15,74 kilomeetril. Pinnatud saavad Heltermaa–Kärdla–Luidja maantee 33,5–39 km, Suuremõisa–Emmaste 19,9–28,4 km, Heltermaa–Sarve–Aruküla 0,0–0,9 km, Rehemäe tee 2,2–22,3 km ja Puski–Kõpu–Ristna tee 11,6–12,3 km.
Tolmuvabade katete ehitus on plaanis Allika–Vaemla tee 2,58–4,0 km ja võimalusel ka Kärdla–Hausma–Lennujaama tee 2,7–4,0 km. Viimase objekti saatus on veel lahtine tulenevalt maa omandiküsimusest. Tolmutõrjet tehakse 25 kilomeetril.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411