Teisipäev, aprill 12, 2016
 

Lasteraamat viib suveseiklusele

Kadi Kiiver
Äsja ilmus trükist hiidlanna Susanna Veevo lasteraamat “Suvi saarel”, mis kutsub nii väikesi kui suuri lugejaid avastama maaelu võlusid Hiiumaal.
Veevo esitles oma esikteost “Suvi saarel” päev enne rahvusvahelist lasteraamatu päeva, 1. aprillil Hiiu valla raamatukogus Kärdlas. Napi mõne päeva jooksul oli see autorile juba kuues raamatututvustuse kord. Sissejuhatuseks ja sisust aimduse edasiandmiseks luges ta 52leheküljelisest raamatust ette selle avaloo “Teekond saarele”.
Sissejuhatav lugu rääkis Tallinna tüdruku Rebeka ja tema pere sõidust Hiiumaale suvilasse, kus tüdrukut ootasid ees vahvad seiklused. Kokku on selles kõvakaanelises ja trükitähtedega raamatus tosin lugu, mis põhinevad suures osas neljaaastasena Hiiu saarele jõudnud autori mälestustele.
Raamat on mõeldud eelkooliealistele ja algklassilastele, ent autor usub, et see pakub huvi ka suurtele, kes oskavad end raamatus kirjeldatud maaeluga samastada. “Kirjeldused on puhtalt minu praeguse kodu kohta,” avaldas Veevo, kes ühes vanematega elab Tubala külas ja samas majas, millest esiti pidi saama vaid pere suvila.
Mõte oma lapsepõlvelood kirja panna, tekkis Susannal enda sõnul üpris juhuslikult. Lugude kirjapanek võimaldas tal mõttes rännata mälestuste radadel, et tõrjuda eemale igapäevast koolipinget. Järsku oligi tal terve raamatutäis lugusid koos ja ilmnes, et ka kõik vajalikud oskused, mis raamatu väljaandmiseks vaja, on oma peres olemas.
Raamatu pildid joonistas tema noorem õde Agnes Isabelle, küljendas vanem õde Johanna ja keeletoimetust tegi ema Annely. Emaga kahasse loodud MTÜ Sara alt esitati projekt Hooandjasse, kus 90 annetaja abil sai kokku ka trükiraha. Esimese loo kirjapanekust Kärdla esitluspäevani kulus aasta, millest raamatu väljaandmise protsessile läks umbes pool aastat.
“Ma olen tegelikult ise hästi rahul selle raamatuga – ta näeb armas välja ja usun, et seda on hea lugeda. Kahtlusi on protsessis alati, aga ühel hetkel oli asi juba nii käima läinud, et ei olnudki võimalik seda lumepalli enam pidama saada,” lausus Veevo.
Praegu Tallinna muusikaakadeemias muusikapedagoogikat õppiv Susanna Veevo tahab end tulevikus siduda õpetamisega. Samas leiab ta, et kirjutamine võiks tema kõrvale jääda ka edaspidi. Juba nüüd on tal sahtlipõhjas kaks uue loo algust ootamas: üks taas lastele, teine suurematele lugejatele.
Raamatut “Suvi saarel” on trükitud 500 eksemplari, neist pooled on juba raamatukauplustes ja ligi viiendik läheb tänutäheks hooandjaile. Raamat on müügil Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Hiiumaal Magnuse äris. Samuti on seda võimalik osta otse autorilt. Hind varieerub sõltuvalt müügikohast, ent jääb alla 15 euro.
Hiiu valla raamatukogu andmeil ilmus eelmine lasteraamat Hiiumaa autorilt selle aasta algul. Viiu-Marie Fürstenbergi “Mitte kaotada! Ühe tüdruku päevik” on mõeldud 4.–6. klassi lastele ja räägib loo 12aastase äärelinnatüdruku Reena elumuutustest kuni esimese armumiseni.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411