Reede, aprill 15, 2016
 

Laevaühendus saab suveks täienduse

Marinetraffic
Valitsuskabinet andis eile põhimõttelise heakskiidu mandri ja suursaarte vahelise parvlaevaühenduse lisarahastamiseks sel suvel, mis võimaldab lisalaeva rentimist ja ühenduse kvaliteedi tagamist puhkuste kõrghooajal.
“Tegime põhimõttelise otsuse, et riik tellib juurde veovõimsust suursaartega ühenduseks,” ütles majandus- ja taristuminister Kristen Michal. Ta viitas, et kümme aastat tagasi sõlmitud leping ei näinud ette reisijate arvu kasvule vastavat veovõimsuse kasvu. Eelmisel suvel kasvas reisijate arv
4 protsenti. Just seepärast on suvisel kõrghooajal vaja lisavõimsust, et saartele sõitjad ära teenindada.
“Arutame vedaja ja ettevõtjatega läbi ka teisi võimalusi, kuidas liiklust paremini korraldada, näiteks suurte veoautode ülesõidu nihutamine madalama koormusega reisidele, et vabastada tipptunnil tavareisijatele kohti, sest kindlasti on tipphetkedel rohkem huvilisi, kui kohe veetud saab,” lisas minister.
Majandusministeeriumi (MKM) ettepaneku kohaselt rendib vedaja täiendavalt reisiparvlaeva ajaks jaanipäevast kuni augusti teise pooleni. Ionase suurusega lisalaeva rentimine maksab u 0,9 miljonit eurot, mille rahastus leitakse koostöös MKM ja rahandusministeeriumi vahel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411