Teisipäev, aprill 26, 2016
 

Kuriteokahtlus langes sadama sihtasutusele

Tänases lehes teatab Hiiu vallavolikogu esimees Georg Linkov, et kahtlustatav Kärdla sadamaga seotud kriminaalmenetluses on juriidiline organisatsioon – sadama ehitusega tegelenud sihtasutus Kärdla Sadam, mida nõukogu esimehena juhtis Linkov. “Teema on tõsine ja kui kahtlustused leiavad hiljem kinnitust, peab nõukogu kaaluma omapoolseid samme,” kirjutab Linkov tänase lehe kolmandal küljel.
Kas sihtasutus sai kahtlustuse lisaks endisele SA Kärdla Sadam juhatuse liikmele Hillar Kukele või tema asemel, pole teada. Prokuratuuri pressiesindaja Annely Erm ütles, et varem esitatud kahtlustust täpsustati, kuid ei lisanud enamat. “Kahtlustatavaid ei luba seadus identifitseerida, rohkem saab rääkida siis, kui on esitatud süüdistus,” ütles Erm.
Hiiu Lehe andmetel on Hiiu vallavolikogu liikmetele allkirja vastu koos vaikimiskohustusega jagatud välja materjalid, mida hakatakse arutama
5. mai erakorralisel istungil.
Linkov viitab tänases lehes, et seoses SAle Kärdla Sadam esitatud kahtlustusega soovib riik seada kinnistule Kärdla Sadama tn 30 hüpoteeki Eesti
Vabariigi kasuks. Selleks aga on vaja eelnevalt saada luba volikogult. Kärdla sadama eeskirjas on sadama aadressiks märgitud Kärdla Sadama tn 28/30.
26. märtsil 2014 pidas keskkriminaalpolitsei kinni SA Kärdla Sadam juhatuse liikme Hillar Kuke, keda kahtlustati ametiisikuna sihtasutuse vara suures ulatuses omastamises.
Kriminaalasja eeluurimist viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuuri prokurör Küllike Kask.
Uurimist alustati kaks aastat ja neli kuud tagasi, jaanuaris 2014. Tegemist on teise astme kuritegudega, mille aegumistähtaeg viis aastat.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411