Reede, aprill 29, 2016
 

Kolm korvi

Kolm Hiiumaa omavalitsust, Emmaste, Pühalepa ja Käina vald on alustanud mitteametlikke konsultatsioone ja jõudnud nendega üsna kaugele. Kalkulatsioonideni, kuidas pakkuda vallakodanikele samal tasemel teenuseid, ilma, et see kulukamaks läheks. Seega on päris suur töö juba tehtud.
Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari ütles, et ametlikeks konsultatsioonideks ette nähtud kaks kuud on ilmselgelt liiga vähe ja kui aeg küps, jõuavad nad ka need välja kuulutada.
Hiiu vallaga ei soovi ilmselt ühineda ükski kolmest. Emmaste “ei” tuli juba aprilli algul.
Emmaste vallavolikogu viitas otsuses haldusterritoriaalse korralduse muutmise algatamisel arvesse võetavaid asjaolusid: ajaloolist põhjendatust; mõju elanike elutingimustele; elanike ühtekuuluvustunnet; mõju avalike teenuste osutamise kvaliteedile; mõju haldussuutlikkusele; mõju demograafilisele situatsioonile; mõju transpordi ja kommunikatsiooni korraldusele; mõju ettevõtluskeskkonnale; mõju hariduslikule olukorrale ja omavalitsusüksuse terviklikkust ning leidis, et liitumisel Hiiu vallaga oleks kõik need mõjud Emmaste valla jaoks negatiivsed.
Käina põikles otse “ei” ütlemast, viidates, et mitteametlikud konsultatsioonid Pühalepa ja Emmastega on juba käimas ja kui partnerid nõus oleksid, siis ehk…
Sel nädalal pidanuks tulema Pühalepa valla otsus, kuid mõneti otsitud põhjendusega lükkas vallavolikogu selle maikuusse.
Hiiu vallavolikogu esimehel Georg Linkovil polnud selle peale eriti midagi öelda – ootame, oli tema sõnum.
Tundub, et kosja läinud ja korvid saanud Hiiu vallal ei jäägi üle muud kui istuda nurgas ja oodata sundliitmist.
29. aprill 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411