Teisipäev, aprill 19, 2016
 

Kohvikutepäeva eest regionaalmaasikas

Harda Roosna | Hiiu Leht
MTÜ Kärdla Kohvikutepäev, mida veavad Ere Naat ja Ly Kaups, pälvis tänavu regionaalarengu auhinna Regionaalmaasikas.
Ühingu liige Ly Kaups lausus, et märkamine ja tunnustamine on alati väga oluline ning regionaalmaasikas annab neile kogukonnaürituse uue hooaja eel jõudu ja tuge.
Ere Naat rääkis, et see tunnustus kuulub ka kõigile neile, kes 10 aasta jooksul kohvikut teinud. “Tavaliselt märgatakse siis, kui uue ettevõtmisega alustatakse, aga märkamine ka pärast aastate pikkust tegemiste jada teeb südame soojaks: teeme ilmselt õiget asja,” ütles Naat. TA lisas, et iga tunnustus on tegijaile oluline.
“Olemegi uute lahenduste otsimise teel ja kõigi tugi ja ideed on meile väga väärtuslikud,” lisas Kaups.
Kaupsi sõnul peavad kõik kohvikutepäevi nii loomulikuks ja oma ürituseks, et tihti ei mõelda, kuidas seda korraldatakse ning kui raske või kerge on rahastajate ja kohtade leidmine.
“Me ei tee kohvikutepäevi endale, vaid et Hiiumaal oleks hea ja uhke elada,” ütles Kaups
Eeskujuks teistele
Kohvikutepäevade korraldajad esitas tunnustamiseks Hiiu maavanem Riho Rahuoja. Maavanema sõnul on kõige olulisem, et hiidlased ise armastavad seda ettevõtmist.
Alates esimesest, 2007. aastal toimunud kohvikutepäevast, mil Kärdlas oli avatud 15 ühepäevakohvikut, on kohvikute pidamisega ametis olnud umbes 3000 inimest.
“Kohvikutepäevadest on saanud vaieldamatult Hiiumaa tunnusüritus ja me oleme nakatanud kohvikutepäevadega kogu Eesti – Keilast, Soomaast ja Tallinna linnaosadest Setomaa Külavüüni, mis näitab, et see on hea ja töötav mudel,” rääkis Rahuoja.
Tunnustuse “Regionaalmaasikas” saavad Hiiumaa kohvikutepäevade eestvedajad riigihalduse minister Arto Aasalt kätte kolmapäeval, 20. aprillil Stenbocki maja riigipitsati saalis.
Regionaalarengu auhinda antakse välja kolmandat korda ja sellega tunnustatakse algatusi, millel on oluline mõju piirkonna arengule ning piirkonna eripära säilimisele ja tutvustamisele.
“Eestis on arvukalt tublisid inimesi ja organisatsioone, kes teevad kohaliku elu arendamise nimel palju kasulikku. Toome silmapaistvamad esile, kes oleks eeskujuks ka teistele,” ütles minister Aas.
Kümnendad kohvikutepäevad
Tänavu jõuab kohvikutepäev kümnenda verstapostini ning on kasvanud nelja päevaseks. Selle toimumise ajal, 4.–7. augustini, külastab saart arvatavalt üle 10 000 inimese. Kohvikute tegemistesse on igal aastal haaratud ligi 400 inimest.
Hiiumaa kohvikutepäevad toetuvad paikkonna ajaloole, omaaegsele kalevivabrikule, Kärdlas elavate hiidlaste seltsi, kohvilähkrite loole. Kohvikutepäev aitab kaasa kodaniku identiteeditunde tugevdamisele ja elavdab turismimajandust, väärtustab kohalikku toodet, õpetab uusi oskusi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411