Reede, aprill 22, 2016
 

Kärdla sünnipäeval kolm pidu korraga

Kärdla linna 78. sünnipäeva tähistatakse pühapäeval, 1. mail koos Hiiumaa maitsete aasta ja turismihooaja avamisega.
Kärdla linna sünnipäeva tähistav linnajooks stardib seekord Vabrikuväljakult kell 12 ja üks jooksuradasid kulgeb mööda Kärdla maitseid.
Hiiu vallavanem Reili Rand kutsus kõiki Hiiu valla elanikke ja külalisi koos peredega vallasisese linna aastapäeva tähistama: “Tegevusi jätkub nii väiksematele kui suurematele, nii kehale kui vaimule. Tulemas on üks tore päev, mida nautida koos pere ja külalistega. Ootame teid kõigest sellest osa saama!”
Kell 11 avatakse Vabrikuväljakul nii Hiiumaa maitsete aasta kui Eesti Toidutee. Sel puhul saab Kärdla vabrikuhoovist kolmeks tunniks suur välikohvik, kus pakutakse Hiiumaa hõrgutisi saare parimatelt kokkadelt. Kohvik on avatud kella 11–14ni ja külastajaile laulab Chalice.
Hiiumaa turismiliidu juhatuse liige Ly Kaups ütles, et saare söögikohad toovad välikohvikusse oma parimad maitsed ning kõik hea toidu sõbrad on oodatud neid nautima. “See on hea põhjus, miks Hiiumaale tulla,” kinnitas Kaups.
Hiiumaa maitsete aasta kuulutab välja sündmuse patroon, Hiiu maavanem Riho Rahuoja 1. mail Vabrikuväljakul.
Hiiumaa maitsete aasta tiitli annab maaeluminister Urmas Kruuse üle 30. aprilli pidulikul õhtusöögil värskelt restaureeritud Suuremõisa lossis.
Seal saavad ka esimesena Eestis neli hiiumaist ettevõtjat kätte märgise Culinary Heritage, mida võiks eesti keelde tõlkida kui kohalikku toidupärandit.
Eesti esimeseks toidupiirkonnaks sai Hiiumaa tänu sellele, et võitis eelmisel aastal Eestimaa avastamata aarete konkursi kui parim toiduturismi sihtkoht.
Hiiumaa maitsete aasta on koostööprojekt, mille eduks annavad panuse saare toiduettevõtjad, maaeluministeerium, MTÜ Eesti Maaturism, MTÜ Hiidlaste Koostöökogu, MTÜ Hiiumaa Turismiliit, SA Tuuru, MTÜ Hiiukala, Hiiu maavalitsus ja Hiiumaa omavalitsused.
Lisaks Kärdlas toimuvale on turismihooaja alguseks avatud ka saare teised toitlustuskohad, muuseumid, kirikud, tuletornid ja nii mõnedki käsitöökojad.
“Sellel päeval on paljud kohad avatud külastamiseks ja tutvumiseks – see tähendab, et oleme hooajaks valmis ja saar on avatud!” ütles Kaups.
Kõikide 1. mail Eestis avatud turismi sihtkohtadest saab lisainfot Eesti Maaturismi kodulehe rubriigist 1. mai – avatud uste päev.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411