Reede, aprill 29, 2016
 

Kärdla kooli noored matemaatikud Nuputal viiendad

Võistkondlikul matemaatikaviktoriinil Nuputa osales Hiiumaalt kolm võistkonda, kellest üks sai suurepärase viienda koha.
Eelneva kohaliku võistluse tulemusena pääsesid vabariiklikule võistlusele kaks 5.–6. klasside võistkonda Kärdla ühisgümnaasiumist ja üks 7. klassi võistkond Käina koolist.
“Õpetajana on mul hea meel, et Kärdla ühisgümnaasium oli üks vähestest koolidest, kust lõppvõistlusele pääses kaks võistkonda,” ütles Kärdla kooli matemaatikaõpetaja Anneli Salumaa.
Kärdla esimene võistkond koosseisus Eliise Kesküla, Siiri Talts ja Tamor Tomson saavutas kõrge viienda koha vaatamata sellele, et üks võistkonnaliige haigestus ja neil tuli nuputada vaid kolmekesi.
“Oleme mitmeid aastaid stabiilselt suutnud püsida parimate hulgas: 2014. aastal jagasid meie õpilased viiendate klasside arvestuses neljandat-viiendat kohta, mullu olid neljandad ja tänavu siis viiendad,” loetles Salumaa oma õpilaste saavutusi.
Kärdla ühisgümnaasiumi teine võistkond jäi 34 võistkonna hulgas jagama 26.–27. kohta, Käina 7. klassi võistkond jagas 33 osavõtja hulgas 26.–28. kohta.
Nuputa on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatikaalaseid teadmisi panevad proovile 5.–6. klasside neljaliikmelised ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad.
5. klassi õpilastel tuli lahendada viis nn jah/ei ülesannet, kus pakutud väitega sai nõustuda või mitte,  ristsõna matemaatiliste mõistete kohta ja 12 nuputamisülesannet. Veel tuli lahendada kaks loovülesannet, millele tuli leida võimalikult palju erinevaid lahendeid. 7. klasside õpilastel tuli katki hammustada 16 matemaatilist pähklit.
Matemaatikaviktoriini korraldab Eesti matemaatika selts koostöös TÜ teaduskooliga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411