Teisipäev, aprill 12, 2016
 

Jää hüvasti, Ülle Ulla!

KARIN PIHEL
Suri baleriin, näitleja ja tantsupedagoog Ülle-Valve-Oktavie Ulla. Ulla oleks 10. novembril saanud 82aastaseks.
Laupäeval meenutasime Kõpu rahvamajas 26. veebruaril manalateele läinud dirigent Eri Klasi ehk Lahe Erit nagu kõplased teda kutsusid. Pühapäeval lahkus Ülle Ulla, kes oli Eri Klasi Hiiumaale tooja ja temaga kakskümmend aastat abielus.
“Ülle on ilus ja imetlusväärne, väga andekas ja väga tark naisterahvas, kellel on tugev iseloom. Ma olen imetlenud teda nii laval kui ka elus,” on öelnud tema kohta viimane abikaasa, dirigent Eri Klas.
Ülle Ulla oli teatrilaval juba üheksa-aastaselt ja tegi oma teatridebüüdi 1943. aasta 7. novembril Draamateatri lavastuses “Pöialpoiss”.
1953. aastal lõpetas ta Eesti riikliku koreograafiakooli.
Ta on andnud elu jooksul 1450 etendust Estonias, 500 draamateatrites ja 600 Leningradi Music Hallis ning esinenud 3000 õhtul Viru varietees. 1990ndatel aastatel oli Ülle Ulla treener ja tantsuõpetaja Eesti Muusikaakadeemias, Draamateatris ja Estonias.
Oma karjääri jooksul sai Ulla esineda mitmel pool välismaal, sealhulgas Pariisis, Berliinis ja Varssavis ning oli kolm kuud ansambli Laine koosseisus.
Pole muusat, mis poleks Ülle Ullat puudutanud – ta oli professionaalne tantsija ja laulja, suurepärane näitleja, nooruses hea joonistaja, aga ka kolme raamatu autor: autobiograafia “Terpsichore tiiva all” (2003), “Tallinna balletikool “Lennud 1953–2003”” (2003), “Ballett sajandivanuses “Estonias”” (2006, koos Aime Leisiga), käsikiri “Ma armastasin “Estoniat”” valmis 2012 ja on avaldamata.
Ülle Ulla on sündinud Tallinnas, tema isa Friedrichi juured on Hiiumaal, Reigi kihelkonna Pihla külas, ema Hilda Juliane Ulla (Lahe) on pärit mandrilt.
Ülle Ulla oli kolm korda abielus, teisel korral Ago-Endrik Kergega ja kolmandal korral Eri Klasiga. Ülle Ullat jäävad leinama tütar Ulla ja neli lapselast.

Harda Roosna
Hiiu Lehe peatoimetaja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411