Reede, aprill 1, 2016
 

Inspireeriv projektikohtumine KÜGis

Harda Roosna | Hiiu Leht
7.–11. märtsini toimus programmist Eramus+ toetatud projekti “Elu on projekt, ole ettevõtja, tegutse edukalt” (“Life is a project, be an entrepreneur, make it successful”) eelviimane kohtumine.
Kokku said õpilased ja õpetajad kuuest välisriigist: Bulgaariast, Poolast, Ungarist, Norrast, Rumeeniast, Türgist ja muidugi Eestist, sh Hiiumaalt.
Tihedalt sisustatud nädala jooksul tutvuti Hiiumaa ja Tallinna ettevõtete ja vaatamisväärsustega, õpiti paremini tundma üksteise emakeelt, korraldati õpilasfirmade laat ja keerutati jalga diskol. Kohtumisele pani punkti koolitaja Harald Lepisk, kes oma rõõmsameelsusega süstis päikest kõigi südametesse.
Alljärgnevalt on toodud välja osalejate eredaimad emotsioonid ja meeldejäävaimad mälestused.
Maris Nõmmik-Kärtner, Kärdla ühisgümnaasiumi (KÜG) huvijuht: “Projektikohtumine Tallinnas ja Hiiumaal andis mulle, ja usun, et ka teistele osalejatele, palju positiivseid emotsioone. Päevad olid täis erinevaid põnevaid üritusi, töötubasid, ettevõtete külastusi ning koosviibimisi. Usun, et õpilased said selle projekti kaudu teadmisi ettevõtlusest, edukusest ja ideede leidmisest. Kokkuvõtvalt võib öelda, kui elu on projekt, siis selle edu oleneb sinust. Tean, et meie külalistele jäi meelde soe vastuvõtt, Kärdla ühisgümnaasiumi toredad noored, meie segakoor ja poistekoor koos õpetaja Timo Ligega, eesti keel ja Tiiu
Heldema, Hiiumaa ilus loodus, Harald Lepiski innustav loeng, maitsvad toidud ja külalislahke Kõpu õppekoht. Vaadates pilte Facebookis ja lugedes tagasisidet, võin öelda, et kohtumine õnnestus.”
Siim Otsak, KÜG 9.a
klass: “Projektilastega koos sai väga korralikult süüa ja tore oli suhelda inimestega teistest kultuuridest, rääkida teist keelt. Käisime nii Tallinnas kui ka Hiiumaal väga huvitavates paikades, isegi Hiiumaal oli mõni koht varem külastamata. Olen õnnelik, et saan selles projektis osaleda ning jään ootama viimast kohtumist Bulgaarias.”
Dana Lukk, KÜG 10.b klass: “Mulle meeldis väga Harald Lepiski koolitus, mis oli huvitav ja inspireeriv. Ta oskas teemadele läheneda mitut moodi ning tõi välja palju erinevaid argumente. Paraku ei saanud ma välismaalastega piisavalt suhelda, sest ei saanud nendega koos väga palju aega veeta ja külaliste inglise keele oskus ei olnud eriti hea”
Helen Rand, KÜG 11.a klass: “Projektikohtumine Eestis oli sama tore nagu eelnevadki. Sai taas näha sõpru ja tuttavaid. Kõige rohkem meeldis töötuba Kõpus, mis oli väga inspireeriv ja silmaringi avardav.”
Helen Kivi, KÜG 12.a klass: “Mulle meeldis enim kuulata ja vaadata neljapäevaste töötubade tulemusi, sest oli näha, et inimesed on loovad. Kõige vahvam oli laul, kus salmid olid riikide emakeeltes ning refrään inglise keeles. Samuti oli meeldejääv Harald Lepiski koolitus, sest see oli väga inspireeriv ning andis erinevate ülesannete tegemisega võimaluse rohkem teisi tundma õppida. Usun, et see nädal oli elamusterohke kõigile.”
Hardy Klaas, KÜG 12.a klass: “Olles varem sama projekti raames Norras ja Ungaris käinud, olin varasematel kohtumistel juba paar head sõpra leidnud. See on väga tore, et meie kool erinevatest projektidest aastaid osa on võtnud, sest lisaks projekti põhifunktsiooni täitmisele, on seal väga suur osa ka noorte omavahelisel suhtlusel. Olen tänu sellele ettevõtmisele saanud palju sõpru ja julgust ega suuda meenutada ühtegi negatiivset kogemust.”
Annaliisa Post, KÜG 12.a klass: “Kogu nädal oli igati tore ning möödus kiiremini, kui oleksin osanud arvata. Enim läks südamesse Kärdla kooli tutvustamine poolakatele, sest nad olid sellest väga vaimustuses. Õppehoonete ja klasside näitamine teisest rahvusest inimestele võimaldas mul näha igapäevaseid kohti täiesti teise nurga alt ning sain aru, et meie koolis on tegelikult väga head võimalused enda arendamiseks ning uute teadmiste omandamiseks. Oli rõõm näha, kui elevile sattus nende kunstiõpetaja, nähes siinset klassi ja õpilaste töid. Usun, et kõik osalejad läksid tagasi koju südantsoojendavate mälestustega.”
Heglis Roosimaa, KÜG 12.a klass: “Alati on tore, kui inimesed külla tulevad. Loodan, et sain ka omalt poolt neile midagi anda, et nende siinviibimist toredamaks muuta. Ühised tegevused võivad olla nii toredad kui tahes, aga kui seltskond ei klapi, siis pole midagi teha. Seekord minu arvates taolist probleemi ei olnud. Veidi kahju oli, et külalised veetsid palju aega isekeskis Kõpus ja sellevõrra saime üksteist vähem tundma õppida.”
Ingrid Tärk, Tallinna 32. Keskkooli 11.d klass: “Minule andis projektikohtumine väga palju inspiratsiooni ja energiat. Mõnus oli vahelduseks nina õpikust välja pista ning õppida hoopis erineva taustaga inimestelt nendega koos aega veetes. Taolised projektid on hea viis enda mugavustsoonist välja astumiseks ja ka isiklikuks arenguks. Programm oli väga sisukas ning hariv, usun, et ka meie külalistele see meeldis. Huvitav oli see, et  nii Tallinna kui ka Hiiumaa ekskursioonil saatis meid paks udu.”
Õpilaste muljeid kogus
Annaliisa Post

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • drf

  Although I don’t understand Estonian, I have wonderful memories of Kardla and our Erasmus plus meeting.
  Poolast

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411