Teisipäev, aprill 5, 2016
 

Hõbemedal TV 10 Olümpiastarti sarjast

Hannes Maasel
Laupäeval võistlesid noored üle Eesti Tartu ülikooli spordihoones TV 10 Olümpiastarti sarja kolmandal etapil. Hiidlaste jaoks ärevalt alanud nädalavahetus sai hõbedase läikega lõpu.
Käina/Emmaste ühendvõistkonna juht Hannes Maasel rääkis, et Tartusse sõideti päev varem, juba reedel, et võistluspaigaga tutvuda.
Murekohaks sai nooremate ehk 2004–2005 sündinud poiste harjumine tundmatu teivashüppepaigaga.
Tobias Remmelg ja Eduard Transtok ei suutnud kuidagi tulevast algkõrgust 1,41 m ületada. Teistel probleeme ei olnud.
Võistluspäev algaski nooremate poiste teivashüppega. “Hommikul on seis meie jaoks endiselt nutune – algkõrgus tundub kättesaamatuna ja poisid on kimbatuses. Võistlus algab ja Tobias ületab algkõrguse teisel katsel. Hiidlased juubeldavad! Emotsioon on kõrgel. Eduard ületab samuti algkõrguse. Emotsioon on poisid üles kütnud ja kõik hakkab laabuma,” vahendas treener toimunut.
Remmelg ületas lõpuks 1,71 m ning Transtok 1,51 m. “See oli hea näide sellest, kuidas suudeti end kokku võtta ja keerulisest seisust välja tulla,” tunnustas treener. Samas, Eesti tipp on kaugel, võitja tulemuseks oli 2,61 m ja 2,01 m andis 16. koha, hiidlaste kohad 37. ning 42.
Vanemad, 2002–2003 sündinud poisid, alustasid kuulitõukega. Heinrich Vannase hea esinemine tegi hiidlastele rõõmu ja pani häälekalt kaasa elama. Isiklik rekord 11,17 m tõi kuuenda, auhinnalise koha. Sepo Sedrik oli tulemusega 7,76 m  37. kohal.
Hiidlaste emotsionaalne ja üksteist toetav tiim äratas kõrvaltvaatajate tähelepanu ja peagi asus Anu Säärits Vannast intervjueerima.
Vanemad tüdrukud alustasid kõrgushüppega. Kaisa Ulla oli 1,31 meetriga 45. ja Aiki-Kerlin Paap 1,26ga 50. Riste-Sofie Käär tõukas kuuli 7,31 m ja oli 43., Kaisa Ulla tulemus 6,78 m andis 51. koha.
Nooremate poiste teine ala oli kaugushüpe. Tulemus 4,32 m tõi Tobias Remmelgule 12. koha. “Finaalikoht oli käeulatuses,” kinnitas võistlusest vahetult osa saanud Hannes Maasel. Teise võistleja, Kaspar Tammeveski tulemus 3,63 m andis 46. koha.
Esimene medal!
Päev lõppes vanemate poiste kõrgushüppega. Vannase jaoks oli tõehetk kõrgusel 1,59 m, mille ta alistas alles kolmandal katsel. Järgmise kõrguse ehk 1,62 m teisel ning 1,65 meetrit juba esimesel.
“Esimene emotsioon oli – Käina ujula keldrist omavanuste tippu,” ütles Maasel isikliku rekordi kordamist tähistanud ja hõbemedali toonud tulemusele tagasi vaadates.
Hiidlaste TV 10 koondise treeneri sõnul olid ka riigi tuntud noortetreenerid kimbatuses – selline poiss eikusagilt ja sealt, kus ei ole kergejõustiku mõttes mingeid aastaringseid korralikke harjutamistingimusi.
Samas kinnitas tulemus tõsiasja, mida Maasel treenerina varemgi kogenud, et mitme alaga, Vannase puhul kergejõustiku ja võrkpalliga, tegelemine samaaegselt annab väga hea üldfüüsilise ettevalmistuse. Seda eriti just n-ö plahvatuslikkust nõudvate alade osas.
TV 10 Olümpiastarti kolme etapi kokkuvõttes hoiab Käina ja Emmaste koolide ühendvõistkond väikeste ehk alla 250 õpilasega koolide seas jätkuvalt teist kohta Parksepa keskkooli järel.
Jäänud on veel neljas etapp, mis toimub 28. mail Tartu Tamme staadionil.
Sari, milles Hiiumaa noorsportlased osalevad pärast kuueaastast pausi, lõppeb 15.–16. juunil Kadrioru staadionil mitmevõistlusega.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411