Reede, aprill 15, 2016
 

Hiiumaa orienteerumisklubi tegus aasta algab

Orienteerumise suvehooajaga teeme algust täna, 15. aprillil Malvastes Jüriööjooksuga, mille start antakse Kalda Puhketalus kell 22. Võistlusklassid MN 21. Enne seda kell 20 on samas klubi hooaja alguse avaüritus, kuhu ootame kõiki orienteerumishuvilisi.
Neljapäevakuid 20
Neljapäevaseid orienteerumisvõistlusi ehk neljapäevakuid on tänavu kavas 20. Lisaks tavalistele radadele on neljal korral kavas algajate nöörirajad: 28. aprillil Antoni mäel, 5. mail Malvastes, 16. juunil Malvastes Mangul ja 1. septembril Palukülas. Neljapäevakuid alustame 28. aprillil Antoni mäel. Start avatud kella 17.30–19ni. Kell 19 läheb noorte vahel loosi kolm auhinda. Stardimaks täiskasvanutele 1 euro.
Suve tähtsündmusi
5. mail korraldame enne neljapäevakut Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlused Malvastes Randmäe Puhketalus, kogunemine kell 9.30.
11. mail, see on erandkorras kolmapäeval, toimub päevak Kärdlas laululava juures valikorienteerumise rajaga. Tegemist on üleeestilise orienteerumispäeva osavõistlusega, kuhu ootame huvilisi orienteerumisega tutvust tegema. Kõikide osavõtjate vahel lähevad loosi peamiselt magusad auhinnad. Eesti orienteerumisliit soovib kõikide maakondade päevakutest osavõtjate koguarvuga pääseda ülemaailmsesse rekordite raamatusse.
28. juulil korraldame Leemetis huvilistele neljapäevaku raames orienteerumise algõppe kursuse. Hooaja lõpus loosime aktiivsemate neljapäevakuliste vahel välja spordijalatsid ASilt Sportland. Neljapäevakute kalenderplaani ja tulemused leiate www.hok.ee
Hiiumaa 55. karikavõistluse korraldame 20.–21.augustil Ristnas. Juubeliürituseks teeb Toivo Saue  Ristna maastikust esmakasutusega uue võistluskaardi. Uus kaart ja maastik ning Toivo huvitavad rajad on eelduseks, et meie esindusvõistlusele tulevad võistlema paljud orienteerujad nii Eestimaa eri klubidest kui ka külalisvõistlejad Soomest ja Rootsist. Samuti anname välja brošüüri karikavõistluste ajaloost.
Maakonna võistluste kalenderplaanis on veel Hiiumaa meistrivõistlused teates, sprindis, lühi- ja tavarajal, etteandevõistlus ning teatevõistlus meestele ja naistele. Sprindivõistluseks teeb Toivo Saue uue Käina aleviku kaardi.
Kavas on võistkondadega osaleda Soomes maailma suurimal teatevõistlusel Jukolan viestil.
Veteranide maailmameistrivõistlused toimuvad augustis Eestis, kus meie orienteerujad on nii võistlejad kui ka vabatahtlikena kohtunikeks.
Sihikul noored Sel aastal soovime propageerida orienteerumist laste hulgas ja toetada noori, kes on saavutanud juba häid tulemusi Eestis omavanustega võisteldes. Selleks korraldame 4. mail lastele orienteerumise algõppe kursuse koos lihtsate kontrollpunktidega Kärdla lasteaias.
Üleeestilistelt võistlustelt ootame sel hooajal häid tulemusi Eliise Keskülalt, Siiri Taltsilt, Helena Maripuult, Kustu Künnapaselt, Maria
Ellerilt, Herta Keskülalt, Marta Maripuult jt noortelt. Loodame, et neist mõni jõuab Eesti noortekoondisesse.
Koos Hiiumaa spordikooliga toetame noorte võistlussõitusid mandrile võtmaks osa orienteerumisvõistlustest. Spordikoolis on treeneriteks Anu Saue ja Kristi Heilman.
Suured tänud kõikidele lastevanematele, kes oma lapsi orienteeruma toovad!
Hiiumaa orienteerujate klubi toetavad meie head koostööpartnerid: AS Jetoil, Coop Hiiumaa esindus, AS Sportland, Hiiu vallavalitsus, AS Salva Kindlustus, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiumaa spordiliit, AS Jalajälg, Hiiu maavalitsus, Käina vallavalitsus, Eesti orienteerumisliit.
Eda Tärk
HOK

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411