Reede, aprill 1, 2016
 

Hiiumaa kasemahla- tööstuse esimene samm?

Täna [24. märtsil – toim] lõuna ajal märkas üks Haapsalu linnakodanik, et Säästumarketi parklas toimub midagi huvitavat.
Ühe auto kõrval maas seisis suur hulk, hinnanguliselt 20 tk või enam, punase korgiga viieliitrilisi veekanistreid ja nendega tegutses usinalt kaks noort inimest. Kanistritelt korgid maha keeratud, asuti nende sisu samasse aia äärde välja valama. Uudishimuliku küsimuse peale, et mis toimub, saadi algul põiklevaid vastuseid. Pisikese pinnimise peale tunnistati ometi, et kavas on vahtra-, hiljem ka kasemahla kogumise aktsioon Hiiumaal, oma kodukandis, ette võtta.
Kuna suuri ja tühje plastpudeleid eriti pole saada, siis Haapsalu “säästukas” sattuti hea pakkumise peale – viieliitrine kanister koos veega vaid 55 senti! Kuna kaubaks läheb ainult tühi taara ja vett üle mere tassida pole mõtet, siis kallatigi kanistrid samasse aia äärde tühjaks.
Veel ütlesid noormehed, et mahla laskmise ja säilitamise oskusteavet on vaja veel studeerida, aga et külmaga mahlad veel ei liigu, siis aega tarkuse kogumiseks veel on. Küsimuse peale, kuhu või kellele sellist hulka mahla pakkuma hakatakse, vastati, et eks näis!
Video juhtunust leiab aadressilt https://youtu.be/OdEyZQoT7zE
Eduard Laur
Haapsalust

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411