Teisipäev, aprill 19, 2016
 

Heiki Nabi pääses Rio olümpiale!

TAIRO LUTTER/SCANPIX
Kreeka-Rooma maadleja Heiki Nabi on kolmas hiidlane, kes teist korda olümpiamängudele jõuab.
Serbias Zrenjaninis peetud maadluse Euroopa tsooni olümpiakvalifikatsiooni turniiril lunastas Heiki Nabi kuni 130kiloste meeste seas pääsme Rio de Janeiro olümpiamängudele.
Olümpiale pääsemiseks tuli jõuda finaali ehk kahe parema sekka, sellega sai hiidlane hakkama. Avaringis oli Nabi 4:1 parem serblasest Nemanja Pavlovicist, veerandfinaalis alistas aga 3:0 ungarlase Balint Lami.
Ees ootas poolfinaal ehk otsustav maadlusmatš Gruusia päritolu valgevenelase Ioseb Tšugošviliga. Tunduvalt kogukam, üle 15 kilo raskem vastane asus Nabile antud hoiatuste tõttu 1:0 juhtima, ent parteris eestlast maast lahti ei suutnud rebida.
Teisel perioodil sundis Nabi Tšugošvili eksima ja suutis ta põrandale suruda. Maadluse viimased minutid kuulusid juba Londoni olümpia hõbemedalimehele, kelle vastupidavus oli Valgevene esindajast märkimisväärselt parem.
“Väga raske oli ennast maksma panna ja seda näitas ka esimene poolaeg,” ütles Nabi Aktuaalsele Kaamerale. “Kuigi jäin esimesel poolajal 0:1 taha, siis teine poolaeg nägin, et ainuke võimalus on tempot tõsta ja üritada ta ikkagi ära võita ja ise lõpuni kesta. See töötas.”
Finaalis maadles Nabi sakslase Eduard Popiga, keda võitis 3:0.
Olümpiapilet olnuks võimalik tagada juba Euroopa meistrivõistlustel märtsikuus. Ent siis kaotas Nabi veerandfinaalis just Tšugošvilile. Tollal selgitas ta, et ei saanudki päris tipus olla, kuna tippvorm on ajastatud aprillikuule.
Nelja kuu pärast algavale Rio olümpiale vaadates ütles Nabi Aktuaalsele Kaamerale, et vaja on nii võistelda kui treeninglaagreid läbi viia.
See on kahekordsele maailmameistrile teiseks olümpiaks. Nelja aasta eest Londonis teenis ta hõbemedali. Samas, 2008. aasta Pekingi mängudelt jäi ta kõrvale, kuna peale 2006. aastal võidetud esimest maailmameistritiitlit võitles Nabi mitmete vigastustega.
Sellega on Nabi kolmas hiidlane, kes teist korda olümpiamängudele jõuab. Kaks korda, aastatel 2004 ja 2008, osales olümpiamängudel kuulitõukaja Taavi Peetre. Samuti kahel korral, 2006. ja 2010. aastal, aga laskesuusataja Eveli Saue, kes 2006. aastal Torinos oli avatseremoonial koguni Eesti lipukandja.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411