Reede, aprill 1, 2016
 

Haldusreformi konsultatsioonid algavad lõpuks ometi ka Hiiumaal

Kui mujal Eestis käivad mitmel pool omavalitsustevahelised ühinemiseelsed konsultatsioonid, siis Hiiumaal on seni tehtud vaid pakkumisi läbirääkimisteks. Nüüd on ka Hiiu saarel esimesed omavalitsused konsultatsioonideni jõudmas.
Hiiu vallavolikogu otsustas Kõpus 18. veebruaril peetud istungil teha Emmaste vallale ettepaneku alustada haldusterritoriaalse korralduse muutmise konsultatsioone.
Emmaste vallavanem Tiit Paulus ütles, et vallavalitsus, tutvunud ettepanekuga, otsustas alustada haldusterritoriaalse korralduse muutmiseks konsultatsioone, eesmärgiga muuta Emmaste valla piire. Nimelt soovib Hiiu vald loobuda 2013. aastal Kärdla linnaga liitunud Kõrgessaare valla maadest ning anda need üle Emmaste vallale.
Hiiu Leht avaldab joonise Emmaste valla uutest piiridest nagu need pärast ühinemist välja näeksid. “Otsustasime enne Hiiu vallale ametliku vastuse saatmist avalikustada piiride muutmise ettepaneku, kuna tahame haldusterritoriaalse korralduse muutmisse kaasata ka Kõpu ja Kõrgessaare piirkonna elanikud ja välja selgitada, kas nad sooviksid Emmaste valla koosseisu kuuluda,” selgitas Paulus ja lubas, et lähiajal viiakse läbi ka rahvahääletus.
Emmaste vallavolikogu arutab Hiiu valla pakkumist täna, 1. aprilli istungil.
LILL APRI

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411