Teisipäev, aprill 12, 2016
 

Finantsnõu traktorimüüja nutiseadmes

Rasketehnika ostuprotsessi lihtsustamiseks lõi Fusion Varahaldus tarkvaraplatvormi, mis võimaldab varamüüjal kliendile tutvustada võimalikke finantslahendusi ning maksegraafikuid väljaspool müügisalongi, kasvõi otse põllul peale proovisõitu.
Fusion Varahalduse juhatuse esimees Hendrik Roosna rääkis, et tarkvara eesmärk on lihtsustada rasketehnika müüjate tööd ja tuua finantsalane tehniline nõustamine kliendini. “Seni ei osanud traktorimüüja finantsküsimustes klienti aidata, sest põllumajandusettevõtja vajab maksegraafikuid, mis on sõltuvalt hooajalistest rahavoogudest peensusteni paika pandud. Fusioni loodud tarkvara võimaldab varamüüjal koos kliendiga võimalikud liisingulahendused läbi vaadata otse nutiseadmest ning maksegraafikuid võrrelda,” kirjeldas Roosna.
Kui klient otsustab seejärel näiteks traktori ostuks liisingut taotleda, saadab varamüüja otse äpist andmed Fusionile, kes võtab kliendiga ühendust ning täpsustab vajadused ja maksevõimekuse, et leida sobivaim finantseerimisviis.
“Iga müüdud kombaini taga on positiivne krediidiotsus, mis nõuab aga põhjalikku finantsinfo lahtikirjutust. Kuna rasketehnikat ostetakse harva, ei teki vara soetajal vajalikku kompetentsi, et liisingustandarditele vastavat memo ise kokku panna. Probleem on paljuski selles, et “põllumees räägib, aga liising kirjutab,” seega on suur tõenäosus, et tehing venib või taotleja saab negatiivse otsuse. Fusioni roll on olla ettevõtja esindaja suhtluses finantseerijatega, et leida kliendi jaoks parim lahendus,” tõi Roosna esile.
Seega on Fusion nutirakenduse vahendusel justkui rasketehnikamüüjate liisinguosakond, mis aitab kliendil tehingu lõpuni viia. Info haldamine käib kliendi jaoks sealjuures läbi ühe inimese, et muuta liisinguahel paremini kontrollitavaks. “Tehing koosneb mitmest etapist – taotlus, otsus, leping, lisatoimingud ja makse. Mida vähem ostja erinevate küsimustega peab tegelema, seda kiiremaks ja sujuvamaks kogu tehing tema jaoks kujuneb,” ütles Roosna.
Millist kasu saab äpist rasketehnika ostja?
- Finantsalase nõustamise kasvõi otse põllul peale masinaga tutvumist.
- Ülevaate, millised on võimalikud liisingulahendused vara ostmiseks ning milline saab olema konkreetse masina või seadme puhul maksegraafik, võttes arvesse ettevõtte rahavoogusid.
- Võimaluse koheselt edastada liisingutaotlus Fusionile, kes võtab juba samal päeval temaga ühendust, kaardistab reaalsed vajadused ning aitab tehingu viia otsast lõpuni.
Fusion Varahalduse AS on Eesti kapitalil põhinev 2008. aastast liisinguagenditeenust ja finantskonsultatsiooni pakkuv äriühing, kes teostab üle 700 finantseerimistehingu aastas. AS Fusion Varahaldus pärjati Äripäeva poolt Eesti Gasellettevõte 2015 tiitliga.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411