Reede, aprill 1, 2016
 

Eesti Naiste Tantsupeo MeheLugu ülevaatus-kontsert jõuab Kärdlasse

Helja Kaptein
Ka Hiiumaal käib kibekiire ettevalmistus suvel Jõgeval toimuvaks teiseks Eesti naiste tantsupeoks, õpitut näidatakse ülevaatus-kontserdil, kuhu on oodatud kõik huvilised.
Hiiumaal teevad naiste tantsupeoks ettevalmistusi neli naisrühma. Liigis N3 ehk naisrühmade seas, kel tantsukogemusi vähem, osaleb Pühalepa Naistekoja rühm Helve Rakkaselja juhendamisel, liigis N4 ehk segarühmade naistega koos tantsivad Helle-Mare Kõmmuse tantsurühma Kohvilähkrid naised. Liigis N5 on kaks rühma: Suuremõisa Mõisaprouad, keda juhendab Maigi Taelma, ja naisrühm Ungrulust Helgi Taelma juhendamisel.
Lisaks naisrühmadele teevad ettevalmistusi ka nn vanaemade rühmad: Kohvitantad, kelle samme seab Ille Savioja ja Mikser, keda juhendab Helgi
Taelma.
Maakonna rahvakultuurispetsialist Helle-Mare Kõmmus ütles, et ülevaatus-kontserdil ootavad nad tantsupõrandale üle 60 tantsija. Näha saab peo repertuaaris olevaid tantse: üheksa liigi- ja kaks üldtantsu.
Lavastustoimkonnast sõidavad Hiiumaale ülevaatus-kontserti vaatama pealavastaja Ülo Luht ja neli liigijuhti, kes vaatavad üle juba tehtud töö ja jagavad viimaseid õpetusi peoks valmistumisel.
Ettetantsimine algab laupäeval, 2. aprillil kell 17.30 Kärdla kultuurikeskuses ja kontserdile oodatakse ka vaatajaid.
Hiiumaalt saab alguse kogu aprillikuu vältav ülevaatus-kontsertide maraton, mis annab ülevaate enam kui 400 rühma valmisolekust osaleda teisel Eesti naiste tantsupeol. Peo korraldustoimkond teeb tiiru peale kogu Eestimaale ja saab ettekujutuse ligi 5000 tantsija ettevalmistustest.
Teine Eesti Naiste Tantsupidu MeheLugu on kujunemas Eesti tänavuseks suurimaks rahvakultuuripeoks, kus osaleb ligikaudu pool üldtantsupidude tantsijate arvust.
Etenduse lavastab mitmete üldtantsupidude lavastaja ja liigijuht Ülo Luht. Peo muusikajuht on Toomas Lunge, tekstide autor Heiki Vilep.
Tantsupidu toimub Jõgeva linna staadionil 12. juunil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411