Teisipäev, aprill 26, 2016
 

Algas kirjapanek Teeme Ära talgupäevale

KLiina Siniveer
7. mail toimuvale üleriiklikule Teeme Ära talgupäevale algas talguliste kirjapanek, Hiiumaal on valida enam kui paarikümne talgu vahel.
Talgutest pooled toimuvad Hiiu vallas. 7. mail toimetatakse Kootsaare rannas, Mudaste lautrikohas, Kalana rannas, Lauka kooli tiigi ja bussipeatuse ümbruses, Kurisu neeluaugu ümber, Puski kiriku juures, Jõeranna külapäevade platsil ja Kärdlas Meistrite maja hoovil.
Käina vallas Putkaste külas tehakse heakorratöid ja Männamaal tegeletakse veeohutuse edendamisega. Emmaste vallas puhastatakse Sõru randa, Leisu koolimaja ümbrust ja Tohvri rannakaitse kompleksi. Pühalepa vallas on kavas talgutööd Vahtrepa ja Sarve randades, Suuresadama Köiekojas ja Saarnaki laiul.
Mitmed talgud leiavad aset enne või pärast Teeme Ära toimumispäeva. Eile käis Tammis pidulikult avamas Kärdla ühisgümnaasiumi talguid, kus osalesid pea kõik algkooliõpilased. Tammise teada ei ole kool nii suurelt varem nendel talgutel väljas olnud. 1. mail võetakse ette Kuriste seltsimaja suurpuhastus, sama tehakse 4. juunil Mänspäe kabelis.
Ester Tammis möönis, et mõned talgute korraldajad ei pane end üldse talguveebi kirja. Põhjuseks tema arvates, et ei soovita tähelepanu, oodatakse sobivat ilma või tahetakse külarahvaga omakeskis toimetada või asju arutada.
Valik kõigist kirja pandud talgutest on üleval talgute kodulehel www.teemeara.ee. Samas saavad talgulised end kirja panna.
Heakorratalgute korraldajatele pani Tammis südamele, et talgupäeval saab segaolmejäätmeid tasuta üle anda Hiiumaa jäätmejaamas Ristiväljal kella 10–14 ja kui sel ajavahemikul ei jõua, siis kokkulepitud parool kehtib ka esmaspäeval. Prügikotid saab eelnevalt Ester
Tammise käest.
Fookuses mereohutus
Merekultuuri teemaaastast tulenevalt on tänavustel talgutel fookuses veeohutus. Merega ümbritsetud Hiiumaal on senini kirjas vaid neli teemakohast talgut, sealjuures üks sisemaal. “Olen väga imestunud, et meilt nii vähe sooviavaldusi on,” rääkis ürituse Hiiumaa koordinaator Ester Tammis.
Ta andis edasi peakorraldaja Tarmo Tüüri sõnumi, et veel on võimalik liituda veeohutuse talgutega. Veeohutuse stendide rajamiseks talgute raames on valmistatud 550 komplekti, millest on seni välja jagatud veidi üle 400. Tammis seletas, et korraldajate poolt on plakat päästeõpetusega ja viskenööriga päästerõngas. Vajalik stendi alus ja paigaldamine tuleb ise teha.
Praegu on veeohutus teemaks Hiiu vallas Kootsaares ja Kalanas, Pühalepa vallas Sarvel ning Käina vallas Männamaal. Neis paigus, kuhu stendid üles saavad või juba on, soovitas Tammis
inimestel periooditi kätt harjutada. “Päästerõnga viskamine hädavajajale ei ole ülearu lihtne. Seda rõngast tohib stendilt maha võtta, et harjutada,” julgustas
Tammis.
Talgupäeva eesmärk on edendada ettevõtlikkust ja aktiivset eluhoiakut, parandades seeläbi meie ühist elukeskkonda ning tugevdades kohalikke kogukondi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411