Teisipäev, märts 22, 2016
 

Talgupäeva fookuses veeohutus

repro
Teeme Ära tiim toob koostöös päästeametiga merekultuuriaastal ühe põhiteemana fookusesse veeohutuse, eesmärgiks traagiliste veeõnnetuste ärahoidmine.
Juba praegu oodatakse 7. mail Teeme Ära talguid kirja panema veebis aadressil www.teemeara.ee
Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul toimub talgupäev taas nõnda, et iga kogukond saab ise otsustada, millised tööd sel korral üheskoos ette võetakse.
Veeohutusstendid
Tänavu kutsutakse kogukondi paigaldama oma kodupaiga ujumiskohtade lähedusse veeohutusstende, mis aitavad tähelepanu pöörata ohutusele ning kui õnnetus peaks siiski juhtuma, võivad päästerõngas ja õiged päästevõtted aidata säästa elusid.
Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul on ametil hea meel teha Teeme Ära tiimiga koostööd juba teist aastat järjest. “Rõõm on selle üle, et talgupäev annab nii mitmekülgseid võimalusi, kuidas ühiselt Eesti paremaks ja ohutumaks muuta. Veeohutus on kindlasti üks neid teemasid, mis puudutab meid kõiki, sest Eestimaal on palju veekogusid, kus ei saa tõenäoliselt kunagi olema vetelpäästjat ja kus ohutus sõltub meist igaühest endast,” selgitas Tammsalu.
Päästevahendite saamiseks tuleb talgujuhil esmalt soovi avaldada talgupäeva kodulehel, märkides üles ka rajatava veeohutusstendi plaanitava asukoha. Selgitused leiab aadressilt www.teemeara.ee/talgujuhile/veeohutus. Samast leiab ka soovitusi veeohutusega seotud talgute korraldamiseks ja talgutööde planeerimiseks. Stendi ehitamise õppevideo, mis valmis vabatahtlik Ants Kari eestvõttel, avaneb aadressil www.teemeara.ee/talgujuhile/veeohutus/stend
Teeme Ära koordinaator Hiiumaal Ester Tammis leiab, et kuna meil on meri ümberringi, sobib veeohutus talguteemaks väga hästi.
Tema soovitus on, et juhul kui talgulised tahavad veeohutusstendi püstitada, võiks varakult huvi tunda, kellele kuulub maa, kuhu see panna kavatsetakse. “Päästerõnga koos viskeliiniga ja ohutusjuhistega infotahvli saame tasuta, kuid stendi valmistamise ja paigaldamisega peame ise toime tulema,” selgitas Tammis. “Ja kui kohe kuidagi ei saa, küll siis vabatahtlikud päästjad appi tulevad!”
Stardipakett
Talgujuhid, kes märgivad oma talgud talguveebi, saavad stardipaketi, mille laialisaatmine algab aprillis. Koostööpartnerite toel kokku pandud ja talgukorras komplekteeritav stardi-
pakett koosneb praktilistest vahenditest ja soovitustest talgupäeva korraldamiseks. Seekordsesse stardipaketti mahuvad esmaabitarbed, mõned töökindad, suitsuandur, prügikotirull, haavasalv, ajaleht Talguline, kommikott ja supipakk, kerge seljakott, seemnepall, merekultuuriaasta rinnamärk, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, tee, talgukuulutused, Talguhundi kleepsud, veeohutusstendi valmistamise juhised, kriisijuhend ja talgunõuanded.
Mullu korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa üle 47 000 inimese ehk 3,6 protsenti eestimaalastest.
Lisainfo www.teemeara.ee

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411